DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cumhurbaşkanlığı'nın açıklaması

Cumhurbaşkanlığı'nın açıklaması Empty Cumhurbaşkanlığı'nın açıklaması

Mesaj tarafından Rıza ZELYUT 2008-06-24, 03:09

T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'ndan gazetemizin sorumlu yazı işleri müdürüne gönderilen 17/06/2008 tarihli düzeltme metnini olduğu gibi yayımlıyorum:
Sayın Mustafa Dolu
Güneş Gazetesi Sorumlu Müdürü
Gazetenizin 17 Haziran 2008 tarihli nüshasının 1. ve 6. sayfalarında Rıza Zelyut imzası ile yayınlanan 'AKP'yi Gül'ün çalımı yakıt' başlıklı yazıda asılsız iddia ve değerlendirmelere yer verilmiştir.
Cumhurbaşkanının ve Anayasa Mahkemesinin görev ve yetkileri Anayasada belirlenmiş olup bunlara aykırı davranışlarda bulunulduğuna ilişkin ima ve iddialar iyiniyetle bağdaştırılamamaktadır.
Bu çerçevede, Anayasa Mahkemesi Sayın Başkanının Sayın Cumhurbaşkanımızla buluşarak söz konusu Anayasa değişikliğinin geri gönderilmesini talep ettiği, aksi takdirde AKP Partinin kapatılacağı uyarısında bulunduğu ve Sayın Cumhurbaşkanımızın geri gönderme vaadinde bulunmasına rağmen siyasi gelecek hesaplarıyla yasayı onayladığı iddiaları tamamen gerçek dışıdır.
Sayın Cumhurbaşkanımız yetkilerini Anayasal çerçeve içinde kullanmakta; bunu yaparken de tarafsızlığını korumaktır. Bu sebeple, Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi gelecek hesaplarıyla hareket ettiği ve bu düşüncelerle bazı planlar uyguladığı gibi iddialar Sayın Cumhurbaşkanımızı karalamaya yönelik iftiralardan ibarettir.
Aynı şekilde, Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında bir cemaatin veya bazı devletlerin bulunduğu yolund6aki iftiralar da kişilik haklarını ihlal etmektedir.
Bu sebeple, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için bu açıklamanın aynen yayımlanmasını 5187 sayılı Basın Kanunun 14. maddesi gereğince rica ederim.
M. Emin KUZ; Genel Sekreter Yardımcısı'
Cumhurbaşkanlığı adına gelen bu açıklamada; ilgili yazımın 'karalamaya yönelik iftira' olduğu vurgulanmakta ise de o yazı okunduğunda görülecektir ki; ben sadece; AKP'ye yakın bir işadımından aldığım bir iddiayı aktardım.
Bu iddia yanlış olabilir. Ki; Sayın Cumhurbaşkanı da daha önce açıklama yollayan Sayın Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç gibi, böyle bir olayın olmadığını bildiriyor; o zaman kendilerine inanırım.
İftiradan çok korkarım.
Hele hele cumhurbaşkanlarına, başbakanlara, siyasi parti liderlerine iftira atmayı hiç düşünmem.
Korktuğumdan değil.
Bunların öbür dünyada işleri çok zordur. Ben iftira atarak onları bir konuda olsa bile hesap kitap gününde haklı duruma geçirmek istemem.

KUVA-YI MİLLİYE TAKIMI
Türk Milli Futbol Takımı'na son başarılarından sonra artık bu ismi verdim: Kuva-yı Milliye Takımı... Teslim olmayan; şartlara boyun eğmeyen yapısı nedeniyle...
En umutsuz anda bile mücadeleyi bırakmayışına bakarak.
Atatürk görse o da iftihar ederdi.
Tebrikler beylerbeyi Fatih; tebrikler onun akıncıları...
Kuva-yı Milliyeciler sevinçli ama İngiliz Muhibler Cemiyeti Üyeleri çok üzgünler.
(Hani 1920'lerde; 'Biz Türkler kendimizi yönetemeyiz, İngilizlerin egemenliği kabul edelim.' diyen işbirilkçi Türklerin kurduğu cemiyet var ya...)
Mesela Orhan Pamuk yastadır.
Çünkü; 'radikal milliyetçi' dediği Fatih Terim; yine inanılmazı başardı. Onun gibi teslim olmadı, kaçmadı...
Soros'un çocukları da öfkeliler.
İçimizdeki Türk kimliğini yeniden coşturdu ya bizim akıncılar; ondan...

KART İŞBİRLİKÇİLER
Cuma günü bir elektronik mektup geldi.
Genç siviller, darbeye karşı yürüyeceklermiş.
Cevap verdim: 'Siz genç siviller değil kart işbirlikçilersiniz. Benim postamı kirletmeyin.'
Kim bunlar biliyor musunuz?
Türk milli takımı Hırvatları eledi diye içten içe üzülen beyinleri kirletilmiş Soros'un çocukları.
Cumhuriyete düşmanlar; devletimize düşmanlar; ordumuza düşmanlar.
Gericilerin parasıyla şımaran, Avrupa-ABD sömürgeciliğinden beslenen tipler bunlar.
Havamızı, suyumuzu, duygularımızı kirleten görünmez bir virüs gibiler.
Allahtan ki genlerimiz bunlara karşı uyarılmış...
Milli varlığımız bu mikroplarla savaşıp onları yok etmeyi bildi; biliyor; bilecek.
Rıza ZELYUT
Rıza ZELYUT
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : zelyut@gunes.com
Aldığı Teşekkür : 20

- Similar topics