DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Din sömürüsünden ekonomik sömürüye!

Din sömürüsünden ekonomik sömürüye! Empty Din sömürüsünden ekonomik sömürüye!

Mesaj tarafından Mustafa MUTLU 2008-07-01, 08:51

Oturdum, son bir ayda gazetelerin utana sıkıla verdikleri zam haberlerini topladım. İşte bazıları:
* BOTAŞ, konutlarda kullanılan doğal gaz fiyatını yüzde 7.4 artırdı!
* Birçok büyükşehir belediyesi, toplu taşıma ücretlerine yüzde 10’lara varan oranlarda zam yaptı!
* Başta İstanbul olmak üzere birçok kentte ekmek fiyatları zamlandı. İstanbul’da 350 gramlık ekmeğin fiyatı 1 YTL oldu!
* Konutlarda tüketilen elektriğin fiyatı yüzde 21 arttı. Yılbaşından bu yana elektriğe yapılan zamların oranı yüzde 45’i buldu!
* Cep telefonu konuşma ücretleri yüzde 3.6 zamlandı!
* Video kamera, televizyon, kozmetik ürünleri gibi gibi tüketim mallarından alınan ÖTV artırıldı, zam oranı yüzde 20’yi buldu!
* Dün de arabaların zorunlu trafik sigortasına yüzde 147’yi bulan oranlarda zam yapıldı.

Dikkat edin çarşıdaki pazardaki zamdan söz bile edemiyorum.
Çünkü “yaşasın serbest piyasa...” Domatesin, biberin, patlıcanın, karpuzun, şekerin, tuzun fiyatını bilmek de kontrol etmek de mümkün değil!
Bu konuda sadece kendimden örnek verebilirim:
Geçen yıl bugünlerde yaptığım 70 YTL’lik bir alışverişin fişini cebime koydum...
Aynı markete gidip, aynı markaları, aynı miktarlarda aldım.
Sonuç felaket:
113 YTL’ye çıktım!

Diyorlar ki “AKP başarılı!”
Cumhuriyetin temel niteliklerini tartışılır hale getirmesini, halkımızı tam ortadan ikiye bölmesini, yargıya duyulan güveni azaltmasını falan bir kenara koyuyorum...
Haydi ekonomi iyiye gitse, halkın alım gücü yükselse, bu mutluluğu anlayabilirim...
Ama zamlar ortada...
Bunun karşılığında emekli maaşlarına yapılan zam, alt tarafı yüzde 2!
O zaman bu “mutluluğun” ve “bağlılığın” sırrı ne?
Basit:
Şeyh-mürit ilişkisi!
İktidardakiler şeyhleşti; kendisini mürit görenler ise ses çıkarmanın “günah” olduğuna inanmaya başladı.
AKP’yi eleştirmek, “kâfirlik”le bir hale getirildi.
İktidardakilerin “ülkeyi yönetmedeki beceriksizliği”, “inanç sömürüsündeki başarısı”nın yanında gölgede kaldı.

Bu yazının sonunda “mesaj” falan beklemeyin!
Mesaj ortada...
Alabilecek durumdaysanız, bana ihtiyacınız yok...
Ama “müritleşmişseniz...”
O zaman da zaten mesaj vermeye çalışmanın yararı yok!

GÜNÜN SORUSU

Bizim “aydınlar” AKP’nin gerçek yüzünü nihayet gördü. Ay nasıl üzgünler, tahmin bile edemezsiniz!
Olayı biliyorsunuz:
Yazar Latife Tekin, Karabük Festivali kapsamında düzenlenen bir konferansa davet edilmiş. Hükümetin enerji politikasını eleştirmeye kalkınca, AKP’li Belediye Başkanı tarafından susturulmuş...
Şimdi bütün “sözde aydınlar”, Belediye Başkanı’na ateş püskürüyor!
Başkan bana göre kesinlikle suçlu değil, doğru bildiğini yapmış...
Asıl suç, okudukları onca kitaba karşın, “demokrasiyi kullananları”, “demokrat” sanan ve onların her davetine koşanlarda!
Sahi; Latife Hanım:
O toplantıya giderken, size sonsuz özgürlük vereceklerini mi sanıyordunuz?

‘Basit vize’ymiş... Yedik!

Fethullah Gülen cemaatine ait Zaman Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı dün yine Gülen’in avukatlığına soyunmuş: “Hani Sayın Gülen Amerika’nın adamıydı? Yeri göğü inletiyordunuz. Ne oldu? Basit bir vizeyi bile vermemişler işte!”
Bir konu ancak bu kadar çarpıtılır...
Çünkü Fethullah Gülen’in ABD’den talep ettiği “basit bir vize” değil, oturmasını ve çalışmasını sağlayacak Yeşil Kart!
Dumanlı’ya kendi üslubuyla yanıt vereyim:
“Hani Fethullah Gülen Amerika’nın adamı değildi? Öyle olmasaydı ABD gizli haber alma servisi CIA’nın iki üst düzey yöneticisi ve eski ABD Büyükelçisi referans mektubu verir miydi? Bugüne kadar ABD’den Yeşil Kart ya da vize(!) almak isteyen hangi Türk, CIA’den referans mektubu sunabildi?”

Ekrem Bey...
ABD öyle bir devlet ki, hem işkence yaptırtır, hem de o işkencecileri yargılar!
Yani kullanıp, atar!
Bilmem anlatabildim mi?
Mustafa MUTLU
Mustafa MUTLU
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : mmutlu@gazetevatan.com
Aldığı Teşekkür : 25

- Similar topics