DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Düşünüyorum, ama...

Düşünüyorum, ama... Empty Düşünüyorum, ama...

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2008-09-25, 10:15

Düşünüyorum, ama...

Hermann Hesse`nin şu sözünü okuduktan sonra düşünmeye başladım. Hermann Hesse bakın ne demiş:
“Bir insanın arkasında bırakacağı en güzel şey, onu düşünenlerin yüzlerindeki tebessümdür.”
85 yıllık Türkiye Cumhuriyet`teki gelmiş geçmiş insanları gözümün önünden geçiriyorum ve “Acaba hangileri, onu düşünenlerin yüzlerinde bir tebessüm bırakmışır” diye düşünüyorum. Ve bir kişi bir kişi gözümün önüne geliyor: Mustafa Kemal!
Ve sonra “Yahu1938`den bu yana geçen 69 yıl içinde neden birisi çıkıp da yüzlerimizde tebesssüm bırakmadı?” diye de düşünceye dalıyorum.
Bu 69 yıl için de kimler geldi, kimler gitti ve hala da aramızda yaşamaktadırla. Üzülerek itiraf edeyim ki, hiç biri yüzümde bir tebessüme neden olamıyor. Tam tersine...
Demekki bunlar değil ben de bütün toplumda tebessüme neden olacak bir tatlı bir hatıra bırakmamışlar ki, kimsenin yüzünde onlar hatırlanınca, az da olsa bir tebessüm görülmemektedir!

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485