DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitim toplumuzun en önemli konusudur derken...

Eğitim toplumuzun en önemli konusudur derken... Empty Eğitim toplumuzun en önemli konusudur derken...

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2008-10-15, 08:17

Eğitim toplumuzun en önemli konusudur derken...

Avrupalı Hürriyet Gazetesi`nin Avrupa ekinde iki ilginç haber haber göze çarpmaktadır. Dortmund kentinde Veli dernekleri toplanmış. 30 veli dernekleri derneklerinden sadece 14`ü katılıyor bu toplantıya. Bu sayıda veli derneklerinin ne kadar olaya ciddiyetle yaklaştıklarını göstermektedir! Toplantıya katılan Essen Başkonsolus Dr. Hakan Akbulut bakın ne demiş: “Veli derneklerine yeni hayat suyu vermek için çalışıyoruz.Rehavet ile bir yere varılmıyor”.
Durum o kadar vahim ki, Başkonsolos “hayat suyu”`ndan bahsediyor. Bu söz aynı aynı zamanda bir itiraftır. Yani veli derneklerinin şimdiye kadar hiç bir işe yaramadıklarını göstermektedir. Hatırlatmakta fayda var diyoruz; bir zamanlar veli dernekleri az gelmiş olmalı ki, bunlara ilave olarak da “Veli Akademisi” kurulmuştu. Herhalde buna da hayat suyu gerekiyor olmalı!
Dernek Başkanı Mehmet Kekeç “Eğitim toplumuzun en önemli konusudur. “ derken, gazetenin karşı sayfasında da şmyle bir haber yer almaktadır: “Minarenin temeli atıldı.”
Gütersloh kentinde bulunan Selimiye Camii`nin 14 metrelik minaresinin temeli atılmış. Temel atma töreninde caminin basın sözcüsü,”Minaresiz cami, çansız kilis gibidir.” demiş. Minarenin maaliyeti 50 bin Euro kadarmış. Bu para camiye üye olanlardan tarafından karşılanacakmış. Almanya`da, belki de Türkiye`den daha çok cami var. Fkat buna karşılık eğitim için ne bir halkevi ne bir kültürevi var. Bir tarafta hem eğitimizin en önemli konusu eğitimdir deniliyor ve hem de öbür tarafta da durmadan cami üstüne cami inşaa ediliyor. Bu ne demektir? Bu demektir ki, din eğitimi her şeyin üstündedir.
Ne veli dernekleri ne öğretmen dernekleri ve ne de diğer çağdaş adı verilen diğer dernekler çocukların geleceği için doğru dürüst çalışıyorlar. Ondan sonra, neden Türk çocuklarının eğitimde başarısız olduklarına, liseye, üniversiteye gidemediklerine hayret ediyoruz!
Bunda hayret edilecek bir şey var mı?
Her şey apaçık ortada...
Eğer minaresiz cami, çansız bir kiliseye benzerse, eğitimsiz insanlarda ucu karanlık olan bir tünele benzerler.

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485

- Similar topics