DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPD Başbakan adayı Steinmeier`in verdiği mesaj

SPD Başbakan adayı Steinmeier`in verdiği mesaj Empty SPD Başbakan adayı Steinmeier`in verdiği mesaj

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2008-10-19, 19:43

SPD Başbakan adayı Steinmeier`in verdiği mesaj

Birkaç gün önce SPD`nin Olağanüstü Kongresi yapıldı. Saatlerce süren kongrede, Müntefering SPD`nin genel başkanlığa ve ayrıca şimdiki SPD`li Dışişleri bakanı Steinmeier`de 2009`da yapılacak genel seçimlerde başbakan adayı olarak seçildiler.
Pazar günkü Avrupalı Hürriyet`te Steinmeier demecini okuduk. Geleceğin başbakanı bakın ne demiş: “Türk genci hep kapıcı olmasın. Bizim yetenekli gençlere ihtiyacımız var. Türk ve Bosnalı gençler, her zaman kapıcı değil, daire başkanı da olmalı; her zaman depo işçisi değil, mühendis de olmalı. İslam ve modernliğin bağdaştığını kanıtlayan bir Türkiye`ye de ihtiycımız var. ”
En son cümleyi anlayabiliyorum; Batı`nın Türkiye`ye Pazar olarak gerçekten ihtiyacı var. Çünkü ülke daha tam olarak sömürülmemiştir. Yeraltı ve yerüstü kaynakları dolu dolu! Şu andaki İslam görünümü ile nasıl modernliliği temsil ediyor pek anlayamadım. Bir anlayamadığım diğer bir husus da, kapıcılık olayıdır. Almanya`da ne zamandan beri gençler kapıcı oluyorlar? Burada Türkiye`de olduğu gibi kapıcılık mesleği yoktur. Ayrıca Türklerin oturduğu evlerde Türklerden başka oturan yoktur ve bu evlerde de kapıcıya gerek yoktur. Türkleri anladım da, nereden çıktı Bosmalı gençler onu anlayamadım?
Ayrıca Türk gençleri kendi istekleriyle, Hauptschule adı verilen 10 yıllık zorunluğu eğitime gitmiyorlar ki. Onları oraya tavsiye eden gene kendileri yani Alman öğretmenleridir. Kim istemez ki, doktor, mühendis olmayı? Bırakınız, mühendis olmalarını, çifte vatandaşlığı bile çok görüyor Alman yetkilileri...
Bu tür konuşmalara ne deniliyor Türkiye`de?
“Laf olsun torba dolsun”

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485

- Similar topics