DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kabahat ve özür

Kabahat ve özür Empty Kabahat ve özür

Mesaj tarafından Altemur KILIÇ 2008-11-26, 04:30

Önceki yazımda gözümden bir ameliyat geçireceğim için, siz okuyucularımdan izin istemiştim. Ama Hürriyet gazetesinde Şükrü Küçükşahin’in Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’le söyleşisini okuyunca dayanamadım, işte bir gözüm ilaçlı ve kapalı, yazıyorum! “Küçük” olan “Şahin” Şükrü arkadaşımız değil!.. Bakan Şahin, Apo’yu AB talimatları üzerine “rahatlatmak” kararını izah veya tevil ederken -bağışlasınlar beni- “kabahati” özründen büyük!
Türkiye Cumhuriyeti Hukuku’nun kurucularından rahmetli Mahmut Esat Bozkurt’un makamında şimdi kimler oturuyor! Sadece bu, genelde, Türkiye’nin, nasıl bir iktidar ve yöneticiler tarafından yönetildiğini gösteriyor.
Bakın; boynunu AB ve ABD sayesinde idamdan kurtaran müebbet hapis mahkûmu it köpeği, nam-ı diğer Apoköpeği, bu yöneticiler sayesinde 1999’dan 2008’e, 9 yılda nereden nereye geldi, getirildi!
Koca TC’nin “Adalet Bakanı” Apo’yu terör ile mücadelede “kullanmak” için, ona “pazarlık” teklif ediyor: Apo’nun iyi hali görülürse, İmralı’ya sevk edilecek diğer mahkûmlarla görüşebilir, sohbet edebilirmiş!..
Şahin demiş ki: “Öcalan (PKK’ya) bombaları bırakın derse düşünürüz.”
Yani “ilke” tamam da, şimdi pazarlık başlıyor! Bundan sonra Apoköpeği kendisine başka mahkûmlara verilmeyen özel imtiyazlar sayesinde “uzaktan” komuta ettiği örgütüne başka talimatlar verir ve de terör güya göstermelik olarak dağıtılırsa hakkında “sohbetten” ve “sohbetin süresinden” başka, diğer “iyilikler”, mesela şartlı tahliye -ev hapsi- sonunda da “zamanaşımından” af da düşünülebilecek! Dünkü yazımda da söylediğim gibi “gaflet seyri” Türkiye’nin varoluşuna karşı müsademe rotasında devam ediyor!
Türk milleti, şehit anaları, bir TC Bakanı’ndan ve hükûmetinden, “Bombaları bırakmazsanız terörden ve PKK’dan vazgeçmezseniz” onursal, “daha doğrusu” onursuz uzaktan kumanda “eden lideriniz Apoköpeği hakkında yapacağımızı biliriz” diyecek “bakanları”, hükûmeti arıyor!
Altemur KILIÇ
Altemur KILIÇ
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Aldığı Teşekkür : 25

- Similar topics