DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bırak sarhoşu yıkılana kadar gitsin!

Bırak sarhoşu yıkılana kadar gitsin! Empty Bırak sarhoşu yıkılana kadar gitsin!

Mesaj tarafından Mustafa MUTLU 2008-11-26, 04:47

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: “CHP’nin çarşaflı kadınları üye yapması insanî, ahlaki ve sosyal devlet ilkeleri ile bağdaşır ve hiçbir şekilde laikliğe ters düşmez. Türkiye’yi artık bir şekilsel örtü tartışmasının ötesine geçiriyoruz.”

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan:

“Değişim, dönüşüm yapanları kutluyorum. Öyle zannediyorum ki, Türkiye’yi bütün gerçekleriyle tanımaya başladılar. Böyle bir yaklaşımın olması, rozetlerin takılması güzeldir. Temennim odur ki, bunun arkası da gelsin, kesilmesin. Tabii, olumsuz çıkışlar olacaktır. Sayın Genel Başkan, buna karşı dik durmalı, boyun eğmemeli.”

Eski Meclis Başkanı ve AKP Manisa Milletvekili Bülent Arınç:

“Baykal bunu CHP politikası haline getirsin, biz bundan mutlu oluruz. CHP rozeti takan bayanları kutluyorum. Baykal’ı bu tür açılımları sürdürmeye, samimiyete davet ediyorum.”

Star Gazetesi Genel Yayın Müdürü Mustafa Karaalioğlu:

“Baykal’ı destekliyorum: İki rozet takmak, iki ürkek kucaklaşma CHP’ye oy kazandırmaz ama itibar getirir.”

Zaman Gazetesi yazarı Mehmet Kamış:

“CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı Sultangazi’den gösterdiği aday nedeniyle alkışlıyorum. Bu cesaretten asla vazgeçmemesini, fırtınalı günlerde de kaptanlık köşkünde dümeni akl-ı selimle tutmasını bekliyoruz.”

Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal:

“Fazla iyimser bulabilirsiniz, ne yalan söyleyeyim ben Baykal’ın çarşaflı kadınların yakasına parti rozeti takmasını heyecan verici buluyorum.”

Yeni Şafak yazarı Fehmi Koru:

“CHP’nin çarşafın geleneksel kıyafet olduğunu söylemesi, yeni ama doğru bir yaklaşım... CHP için imtihan şimdi başlıyor.”

Yeni Şafak yazarı Resul Tosun:

“Baykal’ın CHP’si yerel seçimlerden sonra da başörtülüleri korur, sorunun çözümüne katkıda bulunacağına dair somut öneriler getirir ve sorun çözülürse 2011 seçimlerinde ben bile CHP’ye oy vermeyi düşünebilirim.”

CHP, kara çarşafa karşı büyük bir mücadele veren Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti...

Ne ilginçtir ki bu partinin yöneticileri, seçim kazanmak için artık kara çarşafa sığınıyor!

Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı gerçek CHP’liler bu “sapma”ya büyük tepki gösterirken destek AKP’den, Saadet Partisi’nden, eski ANAP’lılardan, DYP’lilerden... Yani hayatlarında bir kez bile CHP’ye oy vermeyenlerden geliyor!

Ne yazık ki sözün tükendiği yere geldik!

Deniz Baykal sağlam kafayla oturup bu “çarşaf açılımı”nı destekleyenlerin kim olduklarına bakmalı...

Umarım CHP’yi soktuğu yanlış yolu görür...

Görmezse... Eskilerin deyimiyle:

Bırak sarhoşu, yıkılana kadar gitsin!

15 BİN KİŞİ!

Çarşaflı katılımların mimarı CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, “İstanbul İl Başkanlığı’na başvuran 15 bin kişi üye olmak için sırada bekliyor. Ne gariptir ki 3-5 türbanlı, çarşaflı görülüyor” demiş...

Gürsel Bey’e soruyorum:

- Kara çarşaflı kadınlar da bu 15 bin kişi gibi sırada bekledi mi?

- Bekledilerse, bu bekleyiş kaç gün sürdü?

- Bugüne kadar kaç kişinin üyelik başvurusunu, hangi gerekçeyle reddettiniz?

- Yoksa aralarında “laiklik” yanlıları vardı da partiyi onlardan mı korudunuz?

GÜNÜN SORUSU

Baykal, “CHP sosyal demokrat bir parti. Elbette kılık kıyafet yüzünden kimseye kapısını kapatamaz” diyor ya...

O zaman neden iki hafta öncesine kadar çarşaflı kadınları üyeliğe kabul etmediler? Yoksa sosyal demokrat (!) olduklarının farkına yeni mi vardılar?

CHP artık ‘sol parti’ değil!

Yerel seçim rüzgârının etkisiyle CHP’ye dün yine çok sayıda katılım oldu.

Katılanların tamamı AKP’den, ANAP’tan ve Demokrat Parti’den (DYP) geliyor... Çünkü partilerinden yeniden seçilme umutlarını kaybetmişler!

Bunca insan bir anda “sol” cu olamayacağına göre, demek ki sosyal demokrat (!) CHP artık solun değil, “merkezin ve muhafazakâr sağ”ın partisi!

Özal’ın dört eğilimli (!) ANAP’ının bugünlerde ne hale düştüğünü bildiğimiz için, CHP’nin sonunu da tahmin etmekte zorlanmıyoruz...

Yazık!
Mustafa MUTLU
Mustafa MUTLU
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : mmutlu@gazetevatan.com
Aldığı Teşekkür : 25

- Similar topics