DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ermenilerden özür: Türklere hainlik!

Ermenilerden özür: Türklere hainlik! Empty Ermenilerden özür: Türklere hainlik!

Mesaj tarafından Altemur KILIÇ 2008-12-16, 10:42

Öğretim üyesi ve gazetecilerden oluşan “sözde” aydın, fakat “özde”, açıkça “vatan, millet haini, tarih kalpazanı” bir güruh, 1915’teki Ermeni tehciriyle ilgili olarak yılbaşında internette “Ermenilerden özür diliyorum” kampanyasını imzaya açacaklarmış! Bu “kampanyanın” öncüleri, her zamanki malûmlar, Prof. Ahmet İnsel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar ve Gazeteci-Yazar Ali Bayramoğlu! Bir Halil Berktay, her nedense, eksik! “Hınk deyiciler” de çok. Mesela kendi dedesi Cemal Paşa, Ermeniler tarafından Tiflis’te şehit edilen Hasan Cemal, “yıldızların ötesinden” yazarken şimdi, ihanetine, içerideki “Taraf”ta devam eden, Kandil Dağı’nda terör elebaşlarıyla geceleyen Yasemin Çongar! Hepsi, içeride, dışarıda aynı kanalizasyonda buluşuyor!
“İşgal-mütareke” dönemi, henüz açıkça daha başlamadı, ama “Etniki Eterya-Taşnak yaranı komitecileri”, “Ali Kemaller” faaliyette!

İddialar
Ermeni soykırımı hakkındaki, ısıtıp ısıtıp ortaya koydukları iddiaları artık cevaplayacak değilim! Bunu, yıllardır, Amerika’da, Avrupa’da, her platformda yaptım ve öyle yaptım ki, “Asala” Amerika’dayken beni öldürmek istedi!
Bilal Şimşir, rahmetli Kamuran Gürün, Yusuf Halaçoğlu, Doğu Perinçek yaptılar, yapıyorlar! Yabancı bilim adamları, Prof. Bernard Lewis, Prof. Stanford Shaw ve Prof. Justin McCarthy de bu iddiaları bilimsel olarak cehreden makaleler, eserler yazdılar. Ve yazdıkları için de başları belaya girdi.
Şimdi de, elimde Prof. Nazan Moroğlu’nun, “Hukuki Açıdan Ermeni Soykırımı” başlıklı mükemmel bır monografisi var! Keşke bu genişçe yayımlansa ve yabancı dillere çevrilse... Ama neye yarar, ihanet tayfası-Baskın Oran ve şürekâsı, kararlarını vermişler, gerçekler ve “arşiv belgeleri” onları ilgilendirmiyor.
Bu sözde “Türk” aydınları ve Pamuk-Şafak gibi yazarlar, Ermeni soykırımı konusuna neden bu kadar “candan” odaklanmışlardır! Bu kadar vatan ve tarihe ihanet bedelsiz, ödülsüz olmaz! Bir hususa dikkati çekeyim: Önceki maksatları Türk milletine “soykırımından” dolayı özür diletmekti. Biz, sistemli “soykırımı” olmadı, zorunlu “tehcir” oldu diyorduk... Fesat taifesi şimdi alanı büyüttü; neredeyse Türk olduğumuz ve bu topraklara yerleştiğimiz için özür diletecekler!
AKP Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, özür dilemenin resmi kapısını açtı: Erivan’a gitti... Bundan sonra da AB ve ABD önerileriyle, gene Erivan’a gider ve bu sefer oradaki “Soykırımı abidesine” çelenk koymaya ve defterine “Bağışlayın bizi” diye yazarsa hiç şaşmam!
Hem tarihte olanlardan dolayı kim kimden özür dileyecek... Kim, kimin tarihini yargılayacak! “Soykırımı olmadı” diye kanunlar çıkarılan ülkeler söz konusu olunca!
Hem, özür dilenecekse, Doğu’da Türkleri katleden Ermenilerden başka Rumlar, 1919 -1920’de Batı Anadolu’daki vahşetlerinden, 1820’de Mora’da, bir gecede 20 bin Türk’ü katlettiklerinden dolayı ve terör, son 25 yılda binlerce vatandaşımızı öldürdüğü için Türklerden özür dileyecekler mi? Demek istediğim ASALA’nın öldürdüğü 50 diplomatımız konusunda kim özür dileyecek... Bizim sözde aydınlarımız neden hiç bu konulara değinmezler! Çünkü geliri yok!
Oran “Yüzyılın son çeyreğinde, Ermenilerin Türkleri öldürdüğüne dair hiçbir örnek hatırlayamıyorum” diyor. Ben, ona babamdan duyduğum birini hatırlatayım: Maraş’ta Fransız üniformalı Taşnak komitacılarının, Türk kadın ve çocuklarını bir camiye doldurup nasıl yaktıklarını...
Bütün bunlar bir tarafa, benim asıl anlayamadığım, daha doğrusu anladığım, bu sözde aydınların nerden ve nasıl türedikleri ve “nesepleri”! “Oran”mı yoksa “Oral”mı soruyor; “Osmanlı’nın alfabesini bile reddeden bu ülke, Osmanlı’nın bu en büyük günahına neden artık sahip çıkmasın?”. Asıl soru bu millet sizin gibi millet ve vatan hainlerine ne yapacak ve beyinlerini yalanlarınızla doldurduğunuz gençlerimize ne olacak. Baskın Oran’a gelen mesajlardan anlaşılıyor ki, onlar da “yumuşamışlar”! Son sözüm: Hepiniz “Hrant Dink’siniz, Ermenicisiniz”; biz hepimiz “Türk’üz” ve de bu ülkenin sahipleriyiz; sizlerin cehenneme kadar yolunuz var!
Altemur KILIÇ
Altemur KILIÇ
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Aldığı Teşekkür : 25

- Similar topics