DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İşte seçim böyle kazanılır

İşte seçim böyle kazanılır Empty İşte seçim böyle kazanılır

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2008-12-27, 18:32

İşte seçim böyle kazanılır

26 tarihli Avrupalı Hürriyet`in Avrupa ekinde, beni olduğu kadar sizi de ilgilendirecek olan bir haberi aktarayım dedim:
“Seçim turuna İsveç`ten başladı.”
Kim başlamış bu tura biliyor musunuz? Bizim aslan CHP`li Belediye Başkan adayı C. Tayyar Budak. Kendisi Konya`nın Kulu ilçesi CHP Belediye Başkan adayı. “İsveçli Belediye Başkanı, Konya`ya gelir de ben neden İsveç`e gitmeyeyim?” diyerek soluğu İsveç`te almış. İsveç/ Stockholm`da yaklaşık 25 bine yakın Kululu yaşıyormuş. 29 Mart seçimleri için burada destek aramış bizim CHP`li Başkan adayı.
1990 yılında Sosyal Demokrat Parti Stockholm Belediye Başkan adayı Mats Hult`da böyle yapmış. Adamcağız kalkmış, doğru Konya/ Kulu ilçsine gitmiş ve destek istemiş. İşte bizim CHP`li Başkan adayı da “ver elini Stockholm” demiş ve İsveç`e gelmiş.
Herhalde Kulu Belediye Başkan adayı, “Sayın Başkanım Deniz Baykal, türbanlıları, kara çarşaflıları toplayarak oy almaya kalkarsa, ben de gider İsveç`ten oy toplarım ve Başkanlığı garanti altına alırım” diye düşünmüş olmalı ki, bu kadar uzun yolu göze alıyor.
Galiba bu yerel seçimlerde genel başkanları dahil, hemen herkes kafayı çalıştırarak seçimleri kazanma yöntemi geliştirmişler. Kendilerini tebrik etmek lazım.
CHP, artık diriliyor!
Oldu olacak, genel başkan da Almanya`da 3 milyon Türk var, “Ya Allah deyip” buralara uçuverse iyi eder...
AKP`de Anadolu`nun yollarını arşınlasın dursun. Zaten Sayın Başbakanımız,” İzmir, Çankaya ve Diyarbakır`ı istiyorum” diye emir vermemiş miydi? Emir emridir!
Bunları alacağına göre, CHP Kulu`yu alsa kaç yazar, de mi!

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485

- Similar topics