DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ermenilerden Sonra Sıra PKK'ya mı Gelecek?

Ermenilerden Sonra Sıra PKK'ya mı Gelecek? Empty Ermenilerden Sonra Sıra PKK'ya mı Gelecek?

Mesaj tarafından arzukok 2009-01-06, 19:16

Bir grup aydınımız bir kampanya başlatmış. Adını da ‘Özür dileme kampanyası’ koymuş. Neymiş efendim Ermenilerden özür dilenmesi gerekiyormuş. Bir de nedenlerini bizlere net bir şekilde açıklasalar çok mutlu olacağız. Klasik söylemlerin dışına çıkamıyorlar bir türlü.

Yıl 1918-1919 arası. Ermeniler gemi iyice azıya alıyor. Güya sürülmüşler, terk ediyorlar ülkemizi. Nasıl mı? Yıkarak, yakarak. Pek çok ilimizi yağmalıyor, kadın-çocuk demeden katlederek ilerliyorlar. Neyse çekip gidiyorlar bir şekilde. Bununla kalıyorlar mı peki. Hayır. Kalmıyorlar. İngiliz ve Fransızlarla bir olup Doğu Ermeni Lejyonu’nu kuruyorlar ve başlıyorlar Klikya Bölgesince vahşice katliamlara. Tüm bunların belgeleriyle ispatı ise Sayın Dr. Ulvi Keser'in "Ermeni Doğu Lejyonu" isimli kitabında mevcut. Merak edenler bir açıp okusun. Özellikle de özür dileyen aydınlarımızın okumasını şiddetle tavsiye ediyorum. Kitap, Kıbrıs Türk Kültür Derneği yayını olarak çıktı. Dernekten edinip, zahmet olmazsa bir okusunlar derim ben. Ve merak da ediyorum bu kitabı okuduktan sonra hala özür dileyecebilecekler mi?

Ben Hatay’lıyım. Yani Klikya bölgesinde katliama uğrayanlar benim atalarımdı. Şimdi bu aydınlar kalkıp da benden de özür dileyecekler mi? Ya da özür beklemekle hata mı yapıyorum? Tabii benim gibi binlercesi var. Mesela ASALA tarafından katledilen diplomatlarımız var. Onların ailelerinden özür dileyecekler mi? Tabii başkaları da var. Mesela Hocalı Katliamı unutulmadı henüz. Ermeniler kendi ölülerini unutmamış direniyorlar ve sizin gibi aydınları da almışlar arkalarına. Ama siz bizim ölülerimizi unuttunuz. Onların katlettiklerini unuttunuz. Yazık ki bir gün tarih sizi tarihin kanlı kuyularına atacaktır. Hem de öyle görünüyor ki Ermenilerin süngüleriyle açtıkları kuyulara atılacaksınız. Ki zamanında da masum kadınlarımızı ve çocuklarımı atmışlardı o kuyulara.
Başlatılan kampanyaya imza verenlerin isim listesine baktım şöyle bir. Ne garip bir durum ya.Türkiye’nin bölünmesi için adeta çaba harcayan adına aydın denilen bir grup var ülkemizde. Ne acı ki kendilerini aydın diye tanımlıyorlar, aynı Türk siyasetine en karanlık dönemi yaşatan partiye AK dedikleri gibi. Tabii bu yaptıkları sadece bir başlangıç. Bundan sonraki aşamayı merak ediyorsanız söyleyeyim; ‘PKK’dan özür dileme kampanyası’ O kadarı olmaz demeyin. Kendine aydın diyen bu insanlarımız yarın PKK’lı insanlarda katledildi, onlardan da özür dilenmeli diyerek çıkarlarsa hiç şaşırmayın doğrusu. Özellikle Apo’nun salıverilmesi için çaba harcamaya başlarlar yakında.

Aslına bakarsanız, asıl suçlu onlar değil. Asıl suçlu geçmişine, tarihine yeterince sahip çıkamayan bizleriz. Aynı İnönü’nün dediği “namusluların namussuzlar kadar haklarına cesur olması” söyleminde olduğu gibi. Tarihini unutanları, gördüğünüz gibi tarih başka türlü anlatılıp kandırılıyor. Tüm bu sözde aydınlar gibi.

Şimdi herkes tarihine sahip çıkmalıdır. Bu nedenle de özür dilemek şöyle dursun, özür beklemelidir.

Arzu Kök

kok.arzu@gmail.comarzukok@ulusgazetesi.com

arzukok
arzukok
TOPRAK ÜYE
TOPRAK ÜYE

Kadın
Meslek : Öğretmen
Öğrenim Durumu : Üniversite
Aldığı Teşekkür : 0

- Similar topics