DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı?

2 posters

Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? Empty Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı?

Mesaj tarafından tuvana 2009-05-29, 00:32

Sevgili arkadaşlar,

Bir süredir bizzat yaşadığım, gözlemlediğim, daha sonra da "neden olmasın" diyerek bir proje haline dönüştürdüğüm, "hayvanlarla sevgi- dostluk terapisi, yaşama geçmek üzere başlamıştır.

Bu projenin ana fikri, huzur evleri, psikiyatri klinikleri, kimsesiz çocuk yuvalarında evcil ve eğitilmiş hayvanlarla, bu kurumda yaşayanların sevgi, dostluk, paylaşım gibi ihtiyaçlarını karşılamak.

Benzerleri yurt dışında çok yaygın olarak uygulanmaktadır.
Hatta, bazı hapishanelerdeki bazı suçlulara uygulanan bu terapi ile, çok anlamlı, olumlu sonuçlar alınmıştır.

Bu projeyi üyesi olduğum "haytap" a bağlı ( hayvan hakları" federasyonu) "dohayder" (doğayı- hayvanları koruma ve yaşatma derneği) e ilettim. Ve bu konuda öncelikle yasal düzenlemelerin yapılması gereği ortaya çıktı. Şimdi bir kaç arkadaşlar beraber bu konuda bir hazırlık içindeyiz.

Bu proje yaşama geçtiği takdirde hem, yukarıda söz ettiğim gibi o kurumlarda yaşayanların en temel ihtiyaçları olan sevgi, dostluk paylaşım gibi ihtiyaçları karşılanmış olacak hem de, barınaklarda çok zor şartlarda yaşamak zorunda olan hayvancıklar da sahiplenilmiş olacaklar.

Yetkilileri ikna konusunda etkili olmak için özellikle yurt dışındaki uygulamalardan örnekler sunmanın doğru olacağını düşündük.
Bu konuda bilgilerinizi, fikirlerinizi önerilerinizi ve eleştirilerinizi beklerim.
tuvana
tuvana
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

PROJE ÖDÜLÜ : Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? Madaly10
KATILIM ÖDÜLÜ : Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? On11
Kadın
Meslek : uzman
Öğrenim Durumu : üniversite
Kişisel Mesaj : ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK GELECEĞE SAHİP ÇIKMAKTIR
Ruh Halim : Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? Images12
Aldığı Teşekkür : 278

http://esneklikprogrami.blogspot.com

Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? Empty Geri: Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı?

Mesaj tarafından Denizkızı 2009-05-30, 00:40

Sevgili Tuvana,ilk önce naçizane tebrik etmek istiyorum.
Ne yazıkki ülkemizde neredeyse hiç önem verilmeyen hayvanlarla ilgili bu çalışmanız gerçekten alkışa değer.
Maalesef bu gibi konular ülkemizin konumundan dolayı, diğer gelişmiş ülkelere oranla çok gerilerden geliyor.
Eğer bu konularda yol açılıp,gelişmeler kaydedilebiliyorsa, sizler gibi toplumun ihtiyaçlarını iyi gözlemlemiş aydınlarımız sayesinde oluyor bence..
Sizi ve bu konuda çalışan arkadaşlarınızı yürekten destekliyorum,başaracağınızdan ise hiç şüphe duymuyorum.
Saygı ve sevgiler.
Denizkızı
Denizkızı
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

PROJE ÖDÜLÜ : Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? Madaly10
KATILIM ÖDÜLÜ : Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? On11
Kadın
Meslek : Tekstil-Tasarım
Öğrenim Durumu : Lise
Aldığı Teşekkür : 411

Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? Empty Geri: Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı?

Mesaj tarafından tuvana 2009-05-30, 01:45

Sevgili denizkızı,
Beni çok mahçup ettiniz. Bu destekleyici ve yüreklendirici sözleriniz için size çok teşekkür ediyorum.
Bu tip zihni sinir projeleri üretmek kolay da yaşama geçi,rmek, hele ki bizim ülkemizde çok çok zor.
Hatta zor ötesi demek daha doğru.
Şimdi ben konu ile ilgili yurt dışındaki örnekleri topluyorum. Bilirsiniz bizim yöneticilerimiz, batıda yapılmışı kopya çekmeyi, yeni bir şey yaratmaya tercih ederler.
"vallahi batıda da yapmışlar" ı kanıtlamadan kabul ettirmek mümkün olmayacak.
Bir kaç arkadaş yasal düzenlemesi üzerinde çalışıyorlar.
tuvana
tuvana
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

Kadın
Meslek : uzman
Öğrenim Durumu : üniversite
Kişisel Mesaj : ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK GELECEĞE SAHİP ÇIKMAKTIR
Ruh Halim : Sevgi-dostluk terapisi projesine katkıda bulunmak isteyen var mı? Images12
Aldığı Teşekkür : 278

http://esneklikprogrami.blogspot.com