DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne yazan ne de söyleyen utanıyor

Ne yazan  ne de söyleyen utanıyor Empty Ne yazan ne de söyleyen utanıyor

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2009-08-06, 18:46

Ne yazan ne de söyleyen utanıyor

Hürriyet Gazetesi`nin bir magazin gazetesi olduğunu biliyoruz. Birkaç yazar ciddi yazıyorsa da, gazete 25-30 sayfa magazin haberlerle dolu. Ülke toz duman olurken, Millet açlıktan kıvranırken, işsizler ordusu gün geçtikçe çoğalırken, gazetenin birinci sayfasında bir haber: “Bana 50 kız getirdiler onu seçtim” Bu konulan başlık bile, laik, modern olarak adlandırılan Türkiye Cumhuriyeti için çok ayıp bence. Ayıptır diyorum, çünkü 70 yaşını aşmış bir erkek, “bana 50 kız getirdiler onu seçtim” diyebiliyor ve 17 yaşındaki bir geç kızla evlenebiliyor.
Ne demek seçtim? Çarşıdan mal mı alınıyor?
Yoksa eşya falan mı seçiliyor?
Kadın yoksa seçilerek alınan mal olarak mı görülüyor?
Hadi bunlar utanmıyorlar diyelim, eğer doğru ise, ona bu kızları getirenlerde mi utanma kalmadı?
Nerede kadın örgütleri?
Nerede yasalar?
Ne oldu Medeni Yasa`ya?
Kim derdi ki, kim düşünürdü ki, bir zamanların laik, modern Türkiye`si bu hallere düşecek !
Kim düşünürdü ki, daha 1934`de özgürlüğe kavuşan, kimliğini kazanan Türk kadını 65 yıl sonra mal olarak görülecekti !
Esasında toplumun dejenere olması, ahlaki duygulardan yoksun kalması çok normaldir. Çünkü çağdaş eğitim iğdiş edildi de ondan !...
Yazık oldu, bütün emeklere, yazık oldu şu güzelim Türkiye`ye...
Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485