DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şair İsmet, yasalara karşı "özel" bir zırha mı sahip?

Şair İsmet, yasalara karşı "özel" bir zırha mı sahip? Empty Şair İsmet, yasalara karşı "özel" bir zırha mı sahip?

Mesaj tarafından Mustafa MUTLU 2009-12-26, 11:39

Türk Ceza Kanunu açık:

MADDE 216 (2)

Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

MADDE 218

Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Dinci şair İsmet Özel, Haber Türk Televizyonu’na çıktı; “Alevilik ilkelliktir” dedi...

Yetmedi, “Aleviler, Haçlı Seferleri başarısızlıkla sonuçlandıktan sonra burayı terk etmek istemeyen Avrupalılardır” diye ekledi...

Bu sözleri duyan milyonlarca Alevi yurttaşımız, hem de kutsal oruç aylarında kendilerini büyük bir hakarete uğramış hissetti...

Dün onlara bir çağrıda bulundum ve tahrike kapılmamalarını istedim...

Tamam; onlar “tahrik”e kapılmayacak, kışkırtmalara kanmayacak da...

Bu sözler, söylendiğiyle mi kalacak?

Türkiye’deki binlerce savcıdan hiçbiri izlemedi mi o programı?

İzlemedilerse; biri bile, dünkü yazımı okumadı mı?

Türk Ceza Kanunu’nun yukarıdaki maddeleri bu kadar açıkken, neden hiçbiri bu adam hakkında gereken yasal işlemi başlatmıyor?

Yoksa, bu “Özel İsmet”, yasalara karşı da “özel” bir dokunulmazlığa mı sahip?

Şair İsmet’in ağzına geleni söylemesi...

Yurttaşlarımızın dini inançlarına hakaret etmesi...

Bazı “çok demokrat” kesimler tarafından “hoşgörüyle” karşılanabilir...

Ama bir de yasalar var:

Eğer bu ülke, gerçekten bir “hukuk devleti”yse, bu sözler karşılıksız kalmamalı...

Milyonlarca yurttaşımızı gözyaşına boğan o hakaretlerin hesabı mutlaka sorulmalı...

Bu yazı, açık bir suç duyurusudur:

Şair İsmet; din şovmenlerinin cirit attığı Haber Türk isimli kanalda, halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamıştır...

Gereğinin yapılmasını beklemek, sıradan bir Türk vatandaşı olarak, en doğal hakkımdır...

Ve bilinmelidir ki...

Sonuna kadar takipçisi olacağım!

GÜNÜN SORUSU

En Büyük Manisa Büyüğü’ne yönelik suikast girişimi iddiasından sonra önlemleri artıran polis, beyefendinin yaşadığı sokaktaki şüpheli bir aracın kapısını açınca arka koltukta sevişen iki kişiyle karşılaşmış...

Acaba onlar da mı suikast planını gizlemeye çalışıyordu?

Baydemir...

Uğradığın zulmü anlatamazsan, asıl sana ...!

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, “Ha....rrr”li konuşmasını, Nisa suresinin 148’inci ayetini okuyarak savunmuş...

Demiş ki:

“Allah kötü sözü açıkça söylemeyi sevmez. Ancak zulme uğrayan kişi dışında. Allah işiten ve bilendir. Ben, tüm insanlarımızla birlikte zulme uğradığımızı düşünüyorum. Bardağı taşıran bir damladır.”

Ey küfürbaz siyasetçi...

Senin maaşını sadece Kürt asıllı vatandaşlarımız vermiyor...

Boğazından geçen paranın büyük bölümü, İstanbul’da, Ankara’da, Kırşehir’de, Sinop’ta, Antalya’da ve diğer illerde yaşayan vergi mükelleflerinin ödediği paralardan oluşuyor...

Başta ben olmak üzere; bu insanların büyük bir bölümü, DTP’li siyasetçileri “şahin” ve “güvercin” olarak ikiye ayırıyoruz...

Çünkü senin de dahil olduğun bir grup, terör örgütüne açık destek veriyor ama bazı arkadaşlarınız daha ılımlı ve barışçı çözümler istiyor...

Böyle düşündüğümüz için, kalkıyorsun bize, “Haa...rrr” diyorsun...

Bu sözüne de dini kılıf yaparak, bir sureye sığınıyorsun...

Ettiğin küfre gerekçe olarak, senin ve Kürt asıllı vatandaşların uğradığı zulmü gösteriyorsun...

Şimdi sana açıkça soruyorum:

Uğradığın “zulüm” ne?

İnsan olan insan, ekmek yediği kapıya ihanet eder mi?

Kürt asıllı vatandaşlarımız, Türkiye’nin diğer bölgelerindeki vatandaşlarımıza göre fazladan hangi haksızlığa uğruyor ki bu, sana hepimize küfretme hakkını veriyor?

Sadece bu soruma yanıt ver Baydemir...

Veremezsen...

Ettiğin küfür, iadeli-taahhütlü adresine teslimdir!
Mustafa MUTLU
Mustafa MUTLU
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : mmutlu@gazetevatan.com
Aldığı Teşekkür : 25

- Similar topics