DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İman mücadelesi mi, TOKİ ihalesi mi?

İman mücadelesi mi, TOKİ ihalesi mi? Empty İman mücadelesi mi, TOKİ ihalesi mi?

Mesaj tarafından Sebahattin ÖNKİBAR 2010-01-05, 01:47

Yazacaklarım, dinlediklerim ya da okuduklarım değil, bire bir yaşadıklarımdır.
Yıl: 1994’ün Mart ayı.
TGRT’de Alternatif isimli haber programını yapıyorum.
O gün gündemde mahalli genel seçimler vardı.
Seçime iki hafta kala İstanbul Büyükşehir adayları Tayyip Erdoğan, İlhan Kesici, Zülfü Livaneli ve Bedrettin Dalan’ı canlı yayında karşı karşıya getirecektim.
Programdan birkaç saat önce patronum Enver Ören çağırdı ve aramızda şöyle bir diyalog geçti:
-Arkadaşlar söyledi, programına Tayyip’i çıkarıyormuşsun!
-Efendim sadece Tayyip Bey’i değil, bütün İstanbul büyükşehir adaylarını çıkarıyorum.
-Diğerlerini çıkar bir şey demem ama Tayyip çıkmayacak!
-Yapmayın efendim çok kötü olur, günlerdir ekrandan programın fragmanını (tanıtımını) yayınlıyoruz. Çıkarmasam zor durumda kalırım.
-Tayyip çıkmayacak!.
-Efendim sadece ben değil asıl siz zor durumda kalırsınız. Tayyip Bey’e ambargo koyarsak, teşkilatları ve adamları burayı basar!
-Offf niye beni zora soktun Sabahattin!
-Efendim ben izlenen bir program olsun istedim!
-Bak beni iyi dinle. Şimdi senin programını izleyip maazallah bir kişinin Tayyip’e gönlü kayarsa sen ve ben bunun hesabını ahirette veremeyiz! Cehennemde yanarız!
-İş o kadar ciddi mi?
-Ne diyorsun Sabahattin, bu iş iman mücadelesi! Ahh bu tayfayı bilmezsin sen!
-Ne bileyim efendim, bunlar her gün habire din, iman demiyor mu?
-Bırak onların dediklerini, Enver Abiyi dinle sen!
Sonuç, Enver Bey’i ikna ettim ve Tayyip Erdoğan’ı diğer adaylarla beraber programa çıkarttım.
Kuşkusuz bu diyaloğu eşyanın tabiatı gereği kayda almadım ama bu konuşulanların gerçek olduğunun kanıtı şudur:
1994 Mahalli Genel Seçimlerinde Tayyip Erdoğan’a İhlas Grubunun toplu olarak oturduğu Yenibosna’daki devasa siteden tek bir oy bile çıkmamıştır.
Öyle ki Tayyip Erdoğan bu sandık sonuçlarından hareketle başkanlık görevini devralır almaz hemen Enver Ören’in Boğaz’daki yalısında var olan kaçak katı anında mühürletmiştir.
Sunduğum bu fotoğraf düne dairdi.
Ve bugünkü fotoğraf:
Enver Bey kısa bir süre önce Yalova’daki evinde aralarında benim çok yakınım olan bir işadamının da bulunduğu gruba Tayyip Bey için adeta Mehdi Aleyhisselam benzetmesini yapıyor ve İslâm’a yaptığı tarihsel katkıları anlatıyor.
Bu sözleri işitince nedense 1994’ü yani yukarıda sunduğum sahneyi hatırladım...
Hayır hayır aslında bu şekilde davranan sadece Enver Ören de değil, diğer pek çok grup ve cemaat aynı şeyleri yapıyor..
AKP gelmeden önce Milli Görüş’e kimlerin kin kustuğu ve mesafeler koyduğu arşivlerdedir.
Tam bu noktada soralım, o zaman var olan bu kaypaklığı nasıl izah edeceğiz?
Tayyip Bey’in son on küsur yılına bakıyorum ABD’ye muhabbetinin depreşmesinin dışında bir farklılığı yok!
Sihir acaba Erdoğan’ın Amerika’yı keşfetmesi mi yoksa TOKİ’den oradan buradan alınan onlarca trilyonluk ihaleler mi bilmem ama bildiğim şey ikisinin de İslâm’da yeri olmadığı...
MİSİLLEME...
Arınç geriliminin markası!
Bugün bir araştırma yapılsa Bülent Arınç emin olun açık ara ile en çok kızılan politikacı olur. Hayır, Arınç’a kızanlar sadece jakoben laikciler değil, merkez sağa oy verenlerden milliyetçi kesime kadar geniş yığınlardır. Kuşkusuz Bülent Bey’in kendisine sorsanız idealistlik yapıyor ama işin yansıması öyle değil. Geçmişten bugüne ve son suikast olayında verdiği fotoğraf militanlığı ve keskinliği çağrıştırıyor. Ortada kesinleşen bir yargı kararı ve somut emareler yok iken sadece politik getiriyi düşünerek TSK’yı hedefe oturtması kabul edilebilir değildir. Arınç’ın hedefi gerçekten demokrasi olsaydı önce rasyonel ve inandırıcı bir görüntü verirdi. Oysa Bülent Bey her tavrı ile TSK’dan 28 Şubat sürecinde evinin basılmasına misilleme yapıyor görüntüsünü veriyor. Arınç bugün gerilimin markasıdır!
AYIP...
Sefertaslı yargıç!
Yok o fotoğraftan emin olun hicap duydum... Kozmik büroyu arayan yargıcın sefer tası ile evinden yemek getirmesi anlaşılır ve kabul edilebilir değildir. Sorarım size böyle bir fotoğraf sonrasında çıkacak olan sonuç tatmin edici olabilir mi? Sadece bu fotoğraf bile Türkiye’nin ne hale getirildiğini ortaya koymuyor mu? Devletin en önemli kurumları olan Yargı ile Silahlı Kuvvetlerin getirildiği duruma ya da konuma bakar mısınız? Arama yapan yargıç herhalde zehirlenme korkusundan olacak evinden yemek getiriyor. İyi ama böyle bir şey TSK’ya nasıl yakıştırılır?. Bırakın TSK gibi bir dünya kurumunu, sıradan bir birey bile kendini arayan birine zehirli yemek verirse bunun sorumlusunun kendi olacağını bilmez mi? Şimdi birileri bu fotoğraftan hareketle çıksa ve arama yapan hakim için kabul edilemeyecek spekülasyonları üretse ne cevap vereceğiz?
GÜDÜMLÜ TV...
TMSF’den 3 yandaş yazara daha kıyak!
Önceki akşam zap yaparken bir de ne göreyim, Cine-5’de 3 yandaş yazar yeni bir programa başlamışlar. Okurlarım bilmeyebilir Cine-5 TMSF’nin güdümünde olan bir televizyon.. TMSF ise malum devletin ya da milletin kurumu.. Şimdi soralım: Taraf Gazetesinden Rasim Ozan Kütahyalı, Yenişafak Gazetesinden Salih Tuna ve Star Gazetesinden Ahmet Kekeç Cine-5’deki programı ne kadar parayla yapıyorlar? TMSF yoksa böyle program yutturmaları ile yandaş yazarlara para mı aktarıyor? Öyle çünkü Ahmet Kekeç ve Salih Tuna gibi isimlerin televizyonculukla uzaktan yakından alakaları yok ki program esnasında bunu zaten kendileri dillendirdi. Efendim onlar mütefekkir falan da diyemezler zira Kekeç de Tuna da ideolojik kimlikli isimler yani ikisi de light İslamcı!.. Mehmet Altan’a verilen onlarca milyar maaştan sonra milletin cebinden yandaş güruha yine kıyak öyle mi? Gün gelecek bunların hesabını vereceksiniz!
Sebahattin ÖNKİBAR
Sebahattin ÖNKİBAR
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : sonkibar@gmail.com
Aldığı Teşekkür : 20

- Similar topics