DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Memleketin çivisi çıktı! Yerine çakacak kimse yok!"

Memleketin çivisi çıktı! Yerine çakacak kimse yok!" Empty Memleketin çivisi çıktı! Yerine çakacak kimse yok!"

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2010-01-06, 20:47

Memleketin çivisi çıktı! Yerine çakacak kimse yok!"

Kim diyor ? Demokrat Parti`nin Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk diyor bir söyleşide. Memleketin çivisi çıkmış, ama çakacak kimse yokmuş ! 1923 yılında çakılan çivinin 11 Kasım 1938`de gevşetildiğini, 1950`de biraz daha gevşetildiğini, gelenlerin çeviyi daha da gevşettiğini ve en son olarak da, 71 yıl boyunca gevşetilen bu çiviyi çıkarmanın AKP`ne nasip olduğunu hepimiz biliyoruz. Tekrarlamaya gerek var mı ? Yooo !...
Ama Hüsamettin Cindoruk, çivi çıktı diyor ve üstüne üstelik de “ yerine çakacak kimse yok” diyor.
Hepsini anladım da, işte bu son tümceyi anlayamadım !... Madem çiviyi çakacak kimse yoksa, neden o zaman günlerce ANAP ile beklenen evlilik sona erdi ve yeni, yepyeni bir Demokrat Parti kuruldu. Kendisi de Genel Başkan oluverdi. Bunların hiç birisine gerek yoktu, eğer ülkede çıkan çiviyi yerine çakacak birisi yoksa öyle değil mi ? Harcanan zamana yazık değil mi ?
Birinci tümce yani “memleketin çivisi çıktı” çok doğru bir tespit geçte olsa... Fakat ikinci tümce pek de gerçeği yansıtmıyor bana göre. Bu ikinci tümceden anlaşılıyor ki, ne DP ne MHP ne de diğer partiler çiviyi yerine çakabilecek.
DP Genel Başkanı, şöyle demiş olsaydı, kendisini kutlardım:
“Memleketin çivisi çıktı, ama bu vçiviyi yerine çakmak için yola çıktım.”
Ama bölye demiyor...
Desene çivi boşlukta kaldı !...
Durup dururken, aklıma şu söz geldi:
“Eskiye rağbet olsaydı, bit pazarına nur yağardı.”
Ne kadar doğru bir söz değil mi ?
(asahaber.net)
Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE