DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şaka gibi

Şaka gibi Empty Şaka gibi

Mesaj tarafından Rıza ZELYUT 2010-01-10, 05:24

Sabahın kör vaktinde bir telefonla uyandım. Bizim, Deniz Altuntaş, Okan Karacan'ın polislerce evinden yaka paça alındığını ve ellerine arkadan kelepçe takıldığını söylüyordu. Eyvah dedim. Ya bir yeri soydu, ya birini öldürdü. Ne olabilir, ne olabilir? Okan, araçta içkili yakalanmışmış... Çevirmede durmamış Karacan... Nasıl durmasın kardeşim! Sıkı bir takip, evinin önünde abluka... Yaka paça karakola... Arkadan bağlanan kelepçeler. Suç fena! Bütün mahalle ayakta, sanki teröristler yakalandı. Sabaha kadar ifade, sorgu... Tamam, Okan Karacan bir yerde hatalı efendim. Çevirmede dur, alköllü isen bile, en kötüsü ehliyetine el konur. Tamam kaçtı, korktu ve yakalandı. Terörist muamelesi niye? Kaldı ki, dağdan inenlere bile böyle muamele yapılmadı. Üstüne üstlük, bir takım görevlilerin söylediği gibi 'A, Okan Karacan bu, TRT' ye çıkıyor ya' Bu kadar baskı, bu kadar agresiflik niye? Bu çocuk küfür mü etmiş? Bu çocuk hırsızlık mı yapmış? Çok güzel hareketler değil bunlar. Görevini elbette yapacaksın, ama insanların ellerini, kollarını mos mor edene kadar, yerlerde sürükleyerek götürmek değil görev yapmak. Sonra neler oluyor görüyoruz. Bu yapılanın hesabı ne olacak? Bu adam göz önünde bir adam. Kaçsa nereye kaçar? Evi barkı bilenen adam. Yakıştıramadım bir takım görevlilere...

Ahmet Kaya adına şarkı yapmak yasak
Ahmet Kaya her yerde şarkı söyleyebilir. Yani, şarkıları çalınabilir, klipleri dönebilir. Ahmet Kaya'ya özgürlük var. Bu böyle değil mi? Ama garibimize giden başka bir şey oluyor bunu anlamak mümkün değil... Türkücü Ekin, Ahmet kaya'yı ve Yılmaz Güney'i konu eden bir şarkı yapıyor. Adı; Ahmedo... Gönlünden geçenleri, o iki ismin, Türkiye topraklarında yatmasını... Özgürlüğü ve barışı içeren birkaç söz... Kral ekranlarında da, klibini döndürmek istiyor. Klipte enteresan şeyler var. Çocuklar var. Beyaz önlükleri ile, ellerinde güvercinleriyle koşturan, özgürlüğe koşturan çocuklar. Klip yayınlanmıyor ama... Gerekçe nedir? 'Ahmet Kaya'nı öven bir şarkıdır bu olmaz' Ama, Ahmet Kaya olursa, kendi söylerse olur. Bir yaşıma daha girdim. Böyle bir şey olur mu? Neymiş, Ahmet Kaya'yı methetmiş türküde yayınlanamaz. O klibi ben seyrettim. Sadece, bu gibi kardeş ayrıcalıklarının olmaması adına bir iş yapılmış. Hükümet açılımdan söz ederken, dağdan inenler aklanırken, Selda Bağcan'ın da içinde bulunduğu bu türkü geçemezmiş... Ne diyelim, onlar iyisini bilir her halde.

Davut Güloğlu'na tek yakışmayacak görüntü
Helin Avşar, DJ Bülent'le röportaj yaparken, Davut Güloğlu ile birlikteymişsiniz diye bir soru geliyor. Bülent'ten kesin bir cevap, kesin bir söylem yok. Bütün gazeteciler, Davut'un peşinde, 'Siz yumuşak mısınız?' İnanın ağzım açık kaldı. Davut'la konuşurken ağzından dumanlar çıkıyordu. Helin ne yapmak ister bilemiyorum da, abla ,kardeş sırf gündemde kalmak için her yolu deniyorlar onu anladım ben.

Mali'yi durduran kadın
Mehmet Ali Erbil ile, eşi Tuğba Erbil ayrılacaklar lafları dolaşmıştı ortalarda...Ben inanmamıştım açıkçası... Netekim, Mali açıklama yapmış... 'Böyle bir kadını bi daha nerede bulurum' diye... Doğru söylemiş bi daha nah bulur böyle bir hatun mali...Tuğba Erbil'le ikinci baharını yaşamaya başladı resmen... Mali iyi bir şovmendir kardeşim. Her yaptığı işte başarıyı yakalamıştır. E, bi de evde huzuru varsa ki, gözle görülür şekil de var. Daha da üst sıralarda, ekranlarda yerini alır. Alt yapısıyla önemli bir isimdir Mehmet Ali...
Rıza ZELYUT
Rıza ZELYUT
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : zelyut@gunes.com
Aldığı Teşekkür : 20

- Similar topics