DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arat Dink'e sesleniş

Arat Dink'e sesleniş Empty Arat Dink'e sesleniş

Mesaj tarafından Rıza ZELYUT 2010-01-21, 02:22

Arat Dink'e sesleniş
Sevgili Arat!
Biliyorum acın büyük; acın geçmez.
Baban Hırant'ı erken yaşta yitirdin.
Ben 61 yaşımda, 80'lik anam vefat ettiğinde yönümü şaşırmıştım.
Sen ki en verimli çağındaki babanı kaybetmekle, bizim acımızın bin katını yaşadın ve yaşamaya devam ediyorsun.
Çünkü, Hrant'ın ölümü, sıradan bir ölüm değildi.
Onun ölümü; Türkiye'de siyasete ve topluma yön vermeye çalışanların planının eseriydi.
Bunu öncelikle bilmeni isterim...

KATİL GÖRÜNEN DEĞİL
Yine bilmeni isterim ki babanı öldürtenler; onu tehdit edenler değil.
O tehditi kullananlar.
Sanıyorum bu gerçeği sen de acılı annen de anlamak üzeresiniz...
Olayın öncesinde Rahip Santoro cinayeti var. Sonrasında Zirve Kitabevi cinayeti...
Bu üç cinayetten sonra suçlananlar kimlerdi?
Milliyetçiler!
İşte sevgili baban Hırant, bunu söyletmek için öldürtüldü.
Sakın ola ki kaba güç yandaşı milliyetçileri korumaya çalıştığımı düşünme...
Türkiye'nin içinden geçtiği süreci yeniden değerlendir.
İçeride yürütülen politik kavganın yanlarına iyi bak.
Ve eskiden beri, kitleleri yönlendirmek için cinayetlerin işlendiği bir geleneğin olduğunu hatırla...
Uğur Mumcu 1994'te öldürüldüğünde insanlar nasıl yürümüşler; İran'ı nasıl lanetlemişlerdi; bir düşünün...
Çünkü; o sıralarda İran ile Türkiye'nin arasının bozulması isteniyordu.
İşte Hrant Dink de benzeri bir amaçla; milliyetçileri lanetletmek için kurban seçildi.
Bu gerçeği dikkate almazsanız; babanızın katiline ulaşamazsınız.

YANINIZDAKİLER SİZİ YANILTMASIN
Babanızın ölümünden sonra yeni derin devletle bağlantılı olanlar; sizi hayaletle kavga etmeye yönlendirdi.
Evet, Türkiye'de devletin içine çöreklenmiş; gerektiğinde cinayetler işleyerek veya işleterek toplum mühendisliği yapmaya çalışan bir odak var.
Bu odağın arkasında uluslararası güçler de bulunuyor.
Lakin; bu odak; başa gelen hükümetler tarafından da kullanılıyor.
Özal bunu kullandı. Tansu Çiller bunu kullandı; şimdi de kullanılıyor.
İnanmıyor musun yoksa Sevgili Arat?
O zaman Nedim Şener'in bu cinayetle ilgili olarak yazdığı o kitabı; Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları'nı (Güncel Yayıncılık) yeniden oku.
Hrant'ın öldürüleceğini Trabzon Emniyeti biliyordu. Emniyetin bildiğini MİT bilmez mi sanıyorsun? Orası da biliyordu.
Peki; sizin çevrenizdekiler neden polisi ve MİT'i suçlamıyor da askerden hesap sormaya kalkışıyor?
Ne yani Trabzon Emniyeti ve MİT de mi Ergenekoncu ki bu cinayeti Silivri'deki bir gruba yıkmaya kalkışıyorlar?
Sevgili Arat; bu yaklaşım; sizin büyük acınızın en kötü istismar şeklidir.
Bu yüzden de halkın büyük bölümü; sizin acınıza yabancı kalıyor.
Çünkü; 'Hepimiz Hrantız, hepimiz Ermeniyiz!' demekle katile ulaşılamıyor, aksine cinayetin üstü örtülüyor. Çünkü; bu cinayette ana hedef Ermeniler değil; o kesimi de ilgilendiren aktif bir aydındır.
Size yaraşan da Hrant'ı, kendi siyasal planları uğruna öldürtenlerden hesap sormaktır.
Sevgili Arat!
Baban gibi insanlarla ilgili istihbaratı MİT yapar; polis istihbaratı yapar; jandarma yapar.
Bu istihbaratlardan Hrant'ın öldürtülüceği açıkça ve kesinlikle anlaşılıyor.
Polis duruyor, MİT duruyor, jandarma duruyor ve o kurşun atılıyor.
Düşün bakalım: Bu tedbiri CHP Genel Başkanı Deniz Baykal mı alacaktı yoksa Başbakan olan Tayyip Erdoğan mı?
İşte bu soruya doğru cevap vermemiz gerekiyor.

MEHMET OCAKTAN NE YAPMIŞ?
Geçen gece Kanal 24'te, eski gazeteci AKP Milletvekili Mehmet Ocaktan konuştu. Kendisi TBMM Dink Cinayetini Araştırma Komisyonu'nun başkanı olarak haberci Fuat Kozluklu'nun sorularını cevaplandırdı. Bay Ocaktan; Hrant Dnik'i İstanbul Valiliği'ne çağırtarak uyaran o iki kişiyi hiç duymamış gibi konuştu. Halbuki Nedim Şener; o iki kişinin MİT'ten olduğunu tespit etmiş bulunuyor.
Görüyorsunuz AKP'nin gazeteci milletvekili, elindeki onca imkana karşın Hrant Dink'i üstü kapalı korkutan ama önlem aldırtmayan MİT'çileri bilmiyor ama sivil gazeteci Şener bu bilgilere ulaşabiliyor.
Nasıl oluyor bu iş?
Başa dönelim; başa... Hrant'ı Türkiye'de siyasete yön vermek ve milliyetçileri kötü göstermek için kurban seçtiler. Bunun için polis istihbaratı, mahkemenin istemesine karşın, ilgili evrakı vermiyor.
Arat; bu gerçeği hiç unutmamalı...
Dink cinayeti çözülürse; yeni derin devletçiler ve yeni Ergenekoncular da ortaya çıkarılmış olacaktır.
Söz, sonuna kadar bu işi takip edeceğim.
Diğer gerçek gazetecileri iğrenç Ağca cinayeti kadar bu cinayeti de takip etmeye davet ediyorum...
Rıza ZELYUT
Rıza ZELYUT
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : zelyut@gunes.com
Aldığı Teşekkür : 20

- Similar topics