DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Fethullah Gülen'i ziyaret etmedim'

2 posters

'Fethullah Gülen'i ziyaret etmedim' Empty 'Fethullah Gülen'i ziyaret etmedim'

Mesaj tarafından Can ATAKLI 2010-01-24, 12:28

Sarıgül’ün Cevapları-4

Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül’ün okurlardan gelen talepleri değerlendirerek hazırladığım sorulara verdiği cevaplar bugün bitiyor. Sarıgül bugün soruların son bölümünde yer alan Fethullah Gülen desteği, Soros ile ilişkiler, büyük sermaye bağlantıları ve yolsuzluklar konularında cevaplarını veriyor.

Yine hiçbir kelimesine dokunmadan son bölüm açıklamaları sizlerle paylaşıyorum:

FETHULLAH GÜLEN: Yıllardır siyasetin içindeyim. Parti yöneticiliği, milletvekilliği, belediye başkanlığı yaptım. Görevim ve sorumluluklarım gereği her kesimden pek çok şahsiyetle tanıştım, görüştüm. Sayın Fethullah Gülen’le de 1988 yılında benim gibi birçok davetlinin katıldığı bir iftar yemeğinde iftarı birlikte açtık. O tarihten bu yana karşılıklı olarak görüşme olanağımız olmadı.

1- Sarıgül, Fethullah Gülen cemaatinden midir?

Bugüne kadar DSP ve CHP dışında hiçbir yere üye olmadım. Milletvekilliği yaptım. Şu anda Şişli Belediye Başkanıyım. Bu görevlere biz toplumumuzun, insanlarımızın desteğiyle geldik. Bugüne kadar, bize her kesimden gelen tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet sunduk ve sunmaya hep devam edeceğim. Bizim ötekimiz yoktur. Biz bayrağımıza ve hudutlarımıza saygılı bütün yurttaşlarımızla beraberiz. Ayırım yapmadık, yapmayacağız. İnanç farkı gözetmedik, gözetmeyeceğiz. TDH insan odaklıdır. TDH inançlara saygılı laikliği savunmaktadır. Bizim hedefimiz bölmek, bölünmek değil, birlikte uyum ve huzur içinde yaşayan bir toplumdur. Bu sevgi toplumunun kapısı, Cumhuriyetimiz ve demokrasi ile problemi olmayan herkese açıktır.

2- Amerika gezisi sırasında Gülen’i ziyaret etmiş midir?

Amerika gezim sırasında Sayın Fethullah Gülen’e bir ziyaretim olmamıştır.

SOROS: Sarıgül ünlü para sihirbazı Soros ile ilgili sorulara şu cevapları verdi:

1- Sarıgül, Soros ya da temsilcileriyle görüşmüş müdür?

Samimiyetle söylemeliyim ki böyle bir kişinin varlığından bu iddialar üzerine haberdar oldum. Soros’la ya da temsilcileriyle görüşmedim.

SERMAYE: Büyük sermaye ile bağlantı konusundaki cevaplar şöyle:

1- Sarıgül bazı büyük sermaye sahipleriyle görüşmekte midir?

İstanbul Türkiye ekonomisinin başkentidir. Şişli de, İstanbul’da birçok sanayi şirketinin, banka ve finans kuruluşlarının yönetim merkezlerinin bulunduğu bir ilçedir. Belediye başkanı ve siyaset adamı olarak, görevim gereği, her kesimle olduğu gibi, iş dünyasının temsilcileriyle de görüşüyorum. Bundan daha doğal bir şey olamaz. TDH’nin görevi, üretimi arttırmak, verimliliği çoğaltmak, yeni iş sahaları yaratmak için girişimcilerimizin önünü açmaktır.

2- Bu büyük gruplardan bazılarının direkt desteği var mıdır?

“Direkt destek” derken neyi kastettiğinizi anlamadım ama TDH’nin, Türkiye’nin geleceği için her yurttaşın desteğine ihtiyacı vardır. Ayırım yapmadan bütün yurttaşlarımızın desteği bizim için değerlidir. Esas olan halkımızın desteğidir. TDH, birilerinin değil herkesin partisi olacaktır.

3- Bazı büyük gruplar Sarıgül’e ekibine kendilerine yakın adamlar koymasını tavsiye etmişler midir?

TDH, nerede çalıştığına bakmadan, Türk siyasetinin ihtiyaç duyduğu kan değişimini sağlayacak, kendi alanında uzman, pırıl pırıl genç ve yetenekli insanların katılımına her zaman açıktır. Birikimlerini, becerilerini, bilgi ve yeteneklerini siyaset yoluyla toplumun hizmetine sunacak yeni kadrolarla, TDH giderek güçlenmektedir. Ayrıca TDH, parti içi demokrasiyi değişmez temel ilke sayıyor. TDH kadroları, parti içinde demokratik mekanizmalar yoluyla görevlere seçilerek gelecektir.

YOLSUZLUK İDDİALARI: Mustafa Sarıgül “en hassas noktam” dediği yolsuzluklarla ilgili cevaplarını da şöyle verdi:

1- Sarıgül hakkında devam eden bir yolsuzluk davası var mı?

Böyle bir şey olsa, gizli kalır mı? Kurultay öncesi maalesef yeni CHP milletvekilleri Belediyemizi ilgilendiren 39 konu ile ilgili olarak hakkımda suç duyurusunda bulundular. Ancak ilgili mahkemeler bu konularla ilgili soruşturma açmaya dahi gerek görmeden takipsizlik kararı verdi. Benim ve TDH’nin hesabını veremeyeceği hiçbir konu yoktur. Siyaset adamlarının her şeyi açık ortadadır.

Kim ne biliyorsa çıkıp söyleyebilir. Hakkımızda bugüne kadar onlarca iddiada bulunuldu, suç duyuruları yapıldı. Ancak bir tek dava dışında hiçbir dava açılmadı. O dava da, her belediye başkanı hakkında olabilen, bir vakfın yeri ile ilgili imar uygulaması hakkındadır. Bu dava belediye tüzel kişiliği dolayısıyla açılmıştır. Onun dışında hakkımızda hiçbir dava yoktur.

Bütün bu sorulara defalarca cevap verdiğim halde, sizi tenzih ederek, ısrarla gündeme getirilmesini samimi bulmuyorum. Türkiye’de çeşitli siyasiler hakkında çok sayıda iddia, hatta dava varken ve onlar cevaplamazken bizim açıklıkla bu sorulara cevap veriyor olmamız farkımızı ortaya koyuyor.

Mustafa Sarıgül

NOT: Gerekli gördüğüm için belirtmek istiyorum. 4 günlük cevaplardaki siyah yerler tarafımdan yapılmıştır. (C.A.)

PAZAR FIKRALARI

Yıldırım Tuna’dan gelen en taze fıkralarla neşeli pazarlar dilerim...

Hamster

5 yaşındaki kızıma pet shop’tan bir hamster aldım. Hayvan bir gün kafesinden kaçtı, bütün aile evi didik didik ettik ve sonunda bulduk. Birkaç hafta sonra kızım okuldayken hamster tekrar ortadan kayboldu, her tarafı aradık, bulamayınca kızım üzülmesin diye kafesini kızımın odasından kaldırdım. Kızım okuldan gelince dizime oturdu, “Ciddi bir problemimiz var baba” dedi, “Sanırım hamsterımın dönmesi artık mümkün değil.. Çünkü bu sefer giderken kafesini de götürmüş!..”

Düşman sayısı

Savaş sırasında parlamentoda basına kapalı oturum yapılmış. Son durumla ilgili açıklamalar yapan Milli Savunma Bakanı’na vekiller “Düşmanın kaç askeri var?” diye sormuşlar. “1.5 milyon askeri var” diye cevap vermiş Bakan. “Yahu bu çok fazla..” demişler, “Nereden biliyorsunuz?” Bakan “Bence de fazla ama” demiş, “Ne zaman generallerimiz savaş kaybetse yenilginin nedenini sorduğumda ‘Düşman bizden 3 kat fazlaydı efendim’ diyorlar.. Ee bizim de 500 bin askerimiz olduğuna göre, kabaca bir hesap yapacak olursak..”

Ölü deniz

2 kadın parkta oturmuş kocalarını çekiştiriyorlarmış. “Kocam resmen deli” demiş biri, “Geçen gün sen git 800 lira ver, su yatağı al..” Öteki “Ay çok iç gıcıklayıcı.. Ne var bunda?..” diye sormuş. Kadın cevaplamış: “Hayatım bizimkinin performansını dikkate alırsan o iç gıcıklayıcı su yatağı aynen ölü denize dönecek, yazık paraya!..”

Kime benziyor?

Bir yeni anne 1 aylık bebeğinin arabasını iterek çarşıda dolaşırken epeydir görmediği bir arkadaşına rastlamış. Arkadaşı bebek arabasına eğilip “Canıııımm, pek de şeker..” diye sevince “Aynı babası” demiş annesi. Arkadaşı “Öyle mi?..” diye sorunca anne cevaplamış: “Evet.. Ama aslında kocama benzemesini o kadar isterdim ki!..”
Can ATAKLI
Can ATAKLI
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : Gazeteci
Öğrenim Durumu : Yüksek
Aldığı Teşekkür : 20

'Fethullah Gülen'i ziyaret etmedim' Empty Geri: 'Fethullah Gülen'i ziyaret etmedim'

Mesaj tarafından Denizkızı 2010-01-24, 14:23

Gözümden kaçtıysa şimdiden özür dilerim,
Sarıgül'ün verdiği cevaplarda veya partisinin hedeflerinde
Atatürk ve devrimlerin devam ettirilmesi ile ilgi bir tek kelime bulamamak beni düşündürdü,her ne kadar kendisine oy vermeyecek bir seçmen olsamda.
Saygılar.
Denizkızı
Denizkızı
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

PROJE ÖDÜLÜ : 'Fethullah Gülen'i ziyaret etmedim' Madaly10
KATILIM ÖDÜLÜ : 'Fethullah Gülen'i ziyaret etmedim' On11
Kadın
Meslek : Tekstil-Tasarım
Öğrenim Durumu : Lise
Aldığı Teşekkür : 411

- Similar topics