DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yuh olsun da diyemiyorum

Yuh olsun da diyemiyorum Empty Yuh olsun da diyemiyorum

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2010-01-25, 20:49

Yuh olsun da diyemiyorum

Mustaf Kemal`in neferleri`nden biri olan değerli dostum Acunsel yazısında haklı olarak “ Ayıp Çok Ayıp Çanakkale`den Neden utanıyorsunuz” diyor. Cumhuriyet`ile aynı yaşta olan Cumhuriyet Gazetesi`nin “www. Dardanelcumok.org” adlı bir sitesinin olduğunu, internette tıklayınca görüyoruz. Bu sitede verilen ilanın üstünde “Çanakkale Cumok ve ADD Çağrısı” ve altta da www.Dardanelcumok.org” göze çarpmaktadır. İlan edilen konferansın konusu da “Emperyalizm Kıskacında Mustafa Kemal Türkiyesi” Dostumuz Acunsel, ne kadar yazsa haklıdır ! Hem emperyalizmden konu ediyoruz hem de hiç çekinmeden “dardanel” diyebiliyoruz. Bunu yapanlar da COMUK ve ADD !...
Dardanel ne zamandan beri Türkçe bir sözcüktür ? Hani temiz Türkçe sözlükler kullanacaktık ? Biliyoruz ki, Dardanel yabancı bir sözcüktür. Neden Çanakkale adı kullanılmaz da sitenin adına “Dardanel” konulur ? Dostumuz Acunsel`in dediği gibi, yoksa utanıyorlar mı CUMUK ve ADD ? Dieylim ki; www.çanakkale.org, imkanzı olduğu için, bu sitenin adını Çanakkale olarak koymadılar. Gene dostumuzun belirttiği gibi, www.çanakkalecumok.org.tr olarak da bu siteyi hazırlayabilirlerdi. Yuh olsun da diyemiyorum nedense !..
Bir yandan da “Dardanel” ile teselli buluyorum; ya ez kazara “Galipoli” deselerdi !... İşte bunun için” yuh olsun ! diyemiyorum.
(asahaber.net)

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485

- Similar topics