DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yerinde bir tespit

Yerinde bir tespit Empty Yerinde bir tespit

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2010-05-26, 11:50

Yerinde bir tespit

Her zaman olmasa da Hürriyet Gazetesi yazarı Sayın Oktay Ekşi, 26 Mayıs tarihli “Baykal değişmez” başlıklı yazısında, güzel bir tespit yapmış olduğunu okuyoruz. Evet, Sayın Ekşi`nin tespiti çok doğrudur; Baykal`ın televizyon ekranlarındaki konuşmasından, onun değişmeye niyeti olmadığı anlaşılıyor. Konuşmasında, kendisini öve öve bitiremiyor ! Yaptığı ağır hatalara değinmeden, kendisinin gayretleriyle CHP`nin nerelere geldiğini ballandıra ballandıra anlatıyor ! “5 yıl yasaklıyıdım. Döndüm siyaset yaptım.” diyerek, herhalde “Merak etmeyiniz, ben tekrar geri geleceğim” demek istiyor. Gerçekten de, CHP`den ayrılıp yerini Altan Öymen`e bırakmıştı, ama 17 ay sonra büyük bir şaşa ile gelip CHP`nin başına oturdu.
Televizyon ekranlarındaki konuşmalara bakıldığında, öz eleştirinin olmadığını görürürüz. Tam tersine, sanki onun döneminde CHP şaha kalkmış gibi izlenim uyandırıyor insanda.
Eski CHP Genel Başkanı Baykal`ı tanımak için illa politikayla ilgilenmek veya siyasetçi olmak gerekmez. Biraz geçmişe göz atmak, yapılanlara bakmak kafi gelmektedir !
Ortada bir gerçek var ki, kendisi yapılanları örtmeye çalışsa bile, yaptığı ağır hataları örtmek imkanızdır.
Onun, CHP`nin ve ülkenin geleceği açısından çoktan partiden ayrılması gerekiyordu. Maalesef bunu, o meşhur kaset ortaya çıkıncaya kadar yapmadı ve ülkenin son 8 yılını harcadı.
Bütün arzumuz, dönüş açısından, tarihin artık tekerrür etmemesidir. Ülke, tarihin durmadan tekerrür etmesiyle çok zaman kaybetti ve çok zarar gördü.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu`nun yönetimi, ümt edelim ki, bu tekerrüre imkan tanımaz, Baykal`ın tekrar genel başkanlığının kapısını sonsuza dek kapatır !

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485

- Similar topics