DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Manda pisliği

Manda pisliği Empty Manda pisliği

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2010-07-11, 19:18

Manda pisliği

Nur içinde yatsın Can Yücel`in „Ben hayatta en çok babamı sevdim“ diye bir şiiri var. Bu şiir bana babamı hatırlattığı için olmalı ki, ben de hayatta en çok babamı sevdim diyebilirim. İleriyi gören, sosyal düşünceye sahip, sohbeti seven bir insandı.Akşamları, Kaptan Köşkü olarak adlandırdığınız odada oturu oturur bize gelen komşularla sohbet edilirdi. Sohbetler sıkıcı olmadığı için ben de bu sohbetlere katılır, konuşulanları dikkatle, zevkle dinlerdim.
Sık olmasa da, ne zaman konu siyasetten açılsa ve partilerin tutumları konuşulsa, rahmetli, siyasetin ve partilerin durumunu komşulara daha iyi anlatabilmek için “manda pisliği” adını verdiği konu ile durumu izaha kalkardı.
“ İki manda arabası arka arkaya ağır ağır gidiyorlarmış. Öndeki mandanın birisi yola, giderken pisler . Arkadan gelen diğer arabanın bir tekeride öndeki mandanın pisliğini ortadan geçerek ikiye bölmüş. İşte partilerin durumu da aynen böyledir. Adı ne olursa olsun, biri diğerine ikizmiş gibi benzer.” derdi.
Bu manda pisliği örneği bir gerçeği ortaya koymuyor mu ?
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485