DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anlamakta zorluk çekiyorum

Anlamakta zorluk çekiyorum  Empty Anlamakta zorluk çekiyorum

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2010-07-13, 10:55

Anlamakta zorluk çekiyorum

Ciddi diyorum ! Gerçekten anlamak için kendimi zorluyorum, ama bir türlü anlayamıyorum .Biri bana anlatırsa, içim rahatlayacak !
Sivil toplum örgütleri yetkilileri olsun, meclisteki parti genel başkanları olsun hemen hepsi „Ülke elden gidiyor“ diye bağırıyorlar. Diğer partilerin yetkilileri de aynı sözleri tekrarlıyorlar. Fakat nedense ülkenin aydınlığa kavuşması için bir araya gelmekten çekiniyorlar. Baykal döneminde CHP`ne el uzatmamayı bir derece anlayabilirim. Fakat o şimdi genel başkan olmadığına göre, neden CHP`ne güç vermek için MHP, DSP, DP, SHP, Yeni Parti ve diğer parti yetkililerin bir araya gelerek bir dayanışma içinde olmazlar ? Konu yurtseverlik olunca, bunlar mangalda kül bırakmıyorlar !...
Bırakınız bir araya gelmeyi, aralarında bile paslaşmaktan çekiniyorlar. Hepimizin bildiği gibi, futbolda 11 kişi biribirleriyle paslaşarak, karşı kaleye gol atmaya çalışıyorlar. Sonuçta kimin atması değil, oynadıkları takımın kazanması önemlidir. Bu yurtseverler de, eğer ülke için oynuyorlarsa, ülkenin geleceği kafa yoruyorlarsa, oyuncuların sahada yaptıkları gibi paslaşmaları ve savundukları davayı kazanmaları gerekmez mi?
Üstelik partilerin başındakilerin derin devlet deyimi olduğu, devlet adamı oldukları, derin siyasi bilgiye sahip oldukları, söyleniyor, öyle söyleniyor, ama buna rağmen hiç birisinin aklıma ciddi çözüm önerisi gelmiyor. Tek gelen, habire konuşma...
Eğer ülkelerini seviyorlarsa, bölünmesini istemiyorlarsa, ya dayanışma içinde olacaklar ya aralarında paslaşacaklar. Yapmadıkları takdirde, “Ülkemi seviyorum, bölünmesini istemiyorum” diyenlere nasıl inanacağız ?
İşte bu soruma bir türlü cevap bulamıyorum...

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485

- Similar topics