DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uyandınız, Ama Geç Uyandınız

Uyandınız, Ama Geç Uyandınız Empty Uyandınız, Ama Geç Uyandınız

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2010-12-28, 20:08

Uyandınız, Ama Geç Uyandınız

“Yazıklar olsun yazısını yazıncaya ve Van ADD Başkanı hayal kırıklığına uğrayıncaya kadar Atatürkçüyüm diyenlerden ses çıkmamıştı. Şimdi gelen iletilere bakıyorum, Atatrkçüyüm diyenler Van ADD Başkanı`nı öve öve bir hal oluyorlar! Madem övecektiniz neden bana daha önceden saldırmaya başladınız? Pasifliğinizi söylediğim için mi?
Hele hele klavyeli bir Atatürkçü (Altan Arısoy) var ki, hala kendisini frenleyemiyor ve saygısızlığa devam ediyor. Ben böyle bir insana nasıl gerçek Atatürkçü diyebilirim? Diyemiyorum, çünkü bana saygısızlık yaparken, şu tümcelerle Van ADD Başkanı`na da aynı saygızılılığı yapıyor: Bakın ne yazmış:
“Bir mücadeleyi, medyada yer almak için yapıyorsak zaten dürüstçe yaptığımızı iddia bile edemeyiz...Ve de her öğrenciye bot giydirmek gibi bir yardım kampanyası da olamaz...” Bu yazıyı yazıyı kişi, yani Atatürkçü(!) Altan Arısoy,şimdi sıkılmadan,utanmadan ADD Başkanı`nı tebrik ediyor. Ve hala sıkılmadan utanmadan bana “terbiyesiz, saygısız, sevgisiz diyebiliyor. Daha öncede yazmıştım; Van ADD Başkanı, bizzat kendisi TGB sitesinde yardım elini uzatmayanlara sitem etmişti.
Tekrar edeyim: Bu kişide mi terbiyesiz, saygısız bu çağrıyı yaptı diye?
Ciddiyiz biz internet sitesinde ADD üzerine bir yazı var. Bu yazıyı yazan Figen Hanım`da mı terbiyesiz, saygısız?
Şimdi sıkılmadan Van ADD Başkanı övülüyor. Bunu yapanlara “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” denilir. Ve böyle davranlara da ne yazık ki, Atatürkçü deniliyor...
Ve gene ne yazık ki, bu klavyeli Atatürkçünün arkasından koşanlar da aynı sazı çalıp, beni dolaylı yoldan eleştiriyorlar. Ve diyorlar ki (Atakan Mert): “Çünki uzaktan ahkam kesen ve sadece eleştiri üretenlerin yanında bu canım ülkemde ‘’elini taşın altına koyanlar’’ çok şükür hala var… Bu tümceyi yazan kişi de bilmiyor ki, kimsenin haberi yokken, ben uzaklardan,yazımla ADD Başkanı`nın feryadını dile getirmiştim. Ayrıca ben uzaklardan, Başbakan`a hakaret etti diye ceza alan TGB üyesi genç için maddi yardımda bulundum. Sizler yaptınız mı? Sizlerden ses çıktı mı?
Hepinize sormak gerekir: Sayın Atatürkçüler, Van ADD Başkanı „2 hafta sonra gele gele 9 bot geldi.“ derken sizler nerelerdeydiniz? Neden çağrıdan iki hafta sonra harekete geçtiniz? İlk önce bunun cevabını veriniz ve ondan sonra yazınız.Yoksa sizler benden çoook uzaklarlardamıydınız? Lütfen biraz dürüst, biraz saygılı olunuz. Eleştirin, ama saygılı olun. Bilmediğiniz bir kişiye terbiyesiz, kafayı yemiş“ demeyiniz. Dediğiniz taktirde sizler de karşıdevrimcilerden farkınız olmazsınız.
Benim yazılarımda sizlere hakaret var mı? Yok!
Yazdığım yazılarda „Bu bilgiyi beş gün önce Van şubemizin iletisinden öğrenmiştim...Aklıma hemen terbiyesizliği, saygısızlığı, sevgisizliği bayrak edinmiş ve görevini ADD lere sövmekle sınırlandırmış malûm kişi geldi..
Acaba hiç mi utanma duygusu yok, diye düşündüm...
Olayları değerlendirme yeteneğinden bu kadar yoksun insana zaten söylenecek söz de yoktur...
Edeplerini bilip yerlerinde otursalar yetecek!..
Ama kısa bir süre sonra yeni bir ADD ye sövgü yazısı yazacaktır...
Zaten başka da işi yok ki!...“ gibi bu tür terbiyesizce tümceler var mı? Yok, bulamazsınız.
Bir kez daha tekrarlarsak:
İlk önce saygıyı öğrenelim, ondan sonra Atatürkçülük yapalım.

Dr. Yüksel Cavlak

Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485