DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dilim Varmıyor Ama

Dilim Varmıyor Ama Empty Dilim Varmıyor Ama

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2012-01-22, 09:40

Dilim Varmıyor Ama

Dilim varmıyor, ama gene de söylemekten kendim alamıyorum. Karşıdevrim yaptıklarını ve söylediklerini, karşıdevrime karşı olanların söylediklerini ve yaptıklarını karşılaştırdığımda arada büyük bir fark olduğunu görüyorum. Belki sizler de dikkat etmişsinizdir; karşıdevrim, şimdiki zamanla konuşurken, planladıklarını “şimdiki zamanı kullanırken, karşıdevrime karşı olanlar da “gelecek zamanla” uğraşmaktadır.
İnanmıyorsanız, sitelerdeki yazılara, söylenen sözlere bakınız.
Sıcak bir örnek:
19 Mayıs Atatürk`ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Yıllardan beri 19 Mayıs geldi mi, yalnız AKP değil, diğer hükümetler de, bayramın orasını burası eşelemişler, bir şeyler bulmuşlardır. Önemli sorun(!), kızların stadyumda veya okullarda giydikleri giysiler olmuştur.
Üç aşağı beş yukarı Atatürk`e ve ilkelerine karşı olanlar başarılı olmuşlardır! Karşıdevrim ise lafta kalmış, olup bitenleri yazarak eleştirmişlerdir. Kadayıfın altı iyice kızarmaya başladı ya, “Efendim, 19 Mayıs kutlamaları stadyumda dışa karşı pek iyi olmuyor, askeri bir hava veriyor!” diyerek 2012 yılında yapılacak olan 19 Mayıs Atatürk`ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kuşa çevirmeye başladı karşıdevrim. Sen misin bu fikri ortaya atan! Hemen karşıdevrimin karşısında olanlar başladılar feryada...
“Siz bizlere ne Atatürk`ü ne de Spor ve Gençlik Bayramı`nı unutturabilirsiniz. 19 Mayıs`da Samsun`da buluşacağız.” Hemen Atatürkçü Düşünce Dernekleri aldı ellerine kalemi, başladılar yazmaya: “Yapacağız, Edeceğiz..”Dikkat ederseniz tümcenin sonu gelecek zamanla bitiyor.
Bir inceleme yapılsa hemen aradaki fark göze çarpar.
9 yıl içinde karşıdevrim uzun bir yol almışken, karşıdevrimin kaşısında olanlar ise sadece bir arpa boyu yol almışlardır.
İşte karşıdevrim ve karşı devrimin karşısındakilerin arasında fark!
Dilim varmıyor, ama söylemek de istiyorum.
“Bu davranışla, bu düşünceyle hiç bir yere varamazsınız.”
“Artık lafı bırakın eyleme geçin.”
“geleceği bırakın şimdi zamanı kullanın.”
Mustafa Kemal`de gelecek zamanla hareket etmiş olsaydı, bugün bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti olmazdı.
Bu kadar zor mu aradaki farkı anlamada?

Dr. Yüksel Cavlak

Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485