DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilmem okudunuz mu?

Bilmem okudunuz mu? Empty Bilmem okudunuz mu?

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2009-04-27, 11:07

Bilmem okudunuz mu?

Basında çıkan “Öğretmenim beni kocaya gönder” başlıklı bir haber gözüme ilişti. Milli eğitim Bakanlığı, 45 yıldır yönetmenlikte olan “evli, nişanlı olanlar okula öğrenci olarak alınamazlar. Öğrenciyken evlenen ve nişanlananların okulla ilişkileri kesilir.” İfadesini değiştirip, yani “nişanlı” kaldırılıp yerine “evli” sözcüğünü ekleyecekmiş. Yani yeni yönetmenlikte, evli olmak yasak ama, nişanlı veya sözlü olmak ceza teşkil etmiyor. Kızlarını okula göndermeyenlere büyük fırsat ! Kızlarını okula göndermek istemeyen ailelere, nişanladıkları kızlarını hemen akabinde evlendirecekler. Yani gene olan genç kızlara oluyor...
İnanılır gibi değil, ama gerçek !
Ülkemizde gittikçe artan “imam nikahı” ile evlenme nasıl olacak? Ortada resmi bir belge yok, ama genç kız daha okuldayken, imam nikahı ile evli durumda. Peki, bu durum da nasıl davranılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı`nın yönetmeklikteki bu değişikliğe, sadece birkaç psikiatristin ve hukukçunun tepkisi dışında, kimse bu konuya el atmamış. Soralım o zaman:
Nerede ÇEV?
Nerede ÇYDD?
Nerede ADD?

Dr. Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485