DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Devlet baba' çocuklarına sahip çıkıyor!

'Devlet baba' çocuklarına sahip çıkıyor! Empty 'Devlet baba' çocuklarına sahip çıkıyor!

Mesaj tarafından Mustafa MUTLU 2010-01-15, 10:22

Ne yalan söyleyeyim; düne kadar ülkenin gidişi konusunda kötümserdim.

Yargıtay Başkanı’nın, “Yargıda ateş bacayı sardı” uyarıları bir yandan...

Genelkurmay Başkanı’nın sürekli olarak “Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı asimetrik psikolojik harekât yürütülüyor” diye yakınması diğer yandan...

Bunalmıştım...

Bölücülerin kalkışma provaları, tarikatların “devlet içinde devlet” olma çabaları, “teğet geçtiği” söylenen kriz yüzünden yüz binlerce kişinin işsiz kalması, iş yerlerinin kapatılması tüy dikiyordu mutsuzluğuma...

Ama...

Dün bunların hepsi uçtu gitti, geleceğe duyduğum güven arttı!

Haberi duymuşsunuzdur:

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın oğlu Abdullah Unakıtan’ın şirketi AB Gıda, yeni teşvik sisteminden ikinci kez yararlanmış...

Altı ay önce aldığı 1 milyon 410 bin liralık genişleme yatırımı teşviğinden sonra...

Şimdi de 15 milyon 600 bin liralık sabit sermaye yatırımı için devlet teşviğine kavuşmuş!

Böylece tam 20 kişiye iş imkânı sağlayacakmış!

Ah; bilemezsiniz ne kadar mutlu olduğumu...

Eminim ki Ahsen Abla da mutludur...

Ve adım gibi biliyorum ki bugün bir mikrofon uzatılsa kendisine, duygularını ifade etmekten çekinmeyecektir:

“Ya Rabbi, bu teşvik ne kadar olur, dedim. İçime 15 milyon 600 bin lira yazdı” derdi...

Bu arada En Büyük Devlet Büyüğü’nden huzurlarınızda özür dilemek istiyorum:

Meğer ne büyük haksızlık etmişim “ekonomik kriz” olduğunu sanarak...

Sadece “sıradan vatandaşlar”a bakmakla ne kadar yanılmışım?

Aslında gazeteleri dolduran villakent ilanlarını, yollardaki cipleri, lüks otomobilleri gördükçe hissetmeye başlamıştım yanılmış olabileceğimi de...

Kabullenmek istememiştim...

Oysa gerçeklere “tarafsız” bakabilmeliydim.

Bazı kesimlerin tıkır tıkır para kazandığını, yoksa o villaların, ciplerin, lüks otomobillerin satılamayacağını düşünebilmeliydim!

Aç kalmamak için direnen TEKEL işçilerine...

Emeklilerin, aylıklarına yapılan zammı beğenmemelerine...

Gazetelerdeki icra ilanlarının çokluğuna takılıp kalmamalıydım!

Keşke; sayın hükümet üyelerinin çok değerli, girişimci, fırsatçı, yaratıcı çocuklarının işlerinin nasıl gittiğine bakmayı da akıl edebilseydim...

Ama serde ’muhaliflik’ var ya; basiretim bağlandı... İktidarın yarattığı tüm zenginleri, başarılı çocukları, onların arkasında durmayı görev bilen devletimizi görmezden geliverdim...

Size söz; bundan sonra gözümü dört açacağım.

Sadece Ahsen Abla’nın oğlunun başarısını değil...

Tüm “büyük”lerimizin “girişim dâhisi” çocuklarının başarı öykülerini izlemeye, öğrenmeye, sizlere aktarmaya çalışacağım...

Hepsiyle gurur duyuyorum...

Bana tüm kederlerimi, acılarımı, mutsuzluğumu unutturduğu için de Abdullah Unakıtan’a ayrıca teşekkür ederim.

Hem o parayı tek başına mı yiyecek sanki?

Tam 20 işçi birden çalıştıracak!

İyi ki varsınız çocuklar...

İyi ki “devlet baba”, siz “çocuklarına” sahip çıkıyor...

Ya siz de bizim gibi üç kuruşa muhtaç, her an işsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya olsaydınız, iş yerleriniz batsaydı; ne olurdu halimiz?

GÜNÜN SORUSU

Sorum tüm futbol fanatiklerine:

Futbol Federasyonu, Süper Lig’deki maçların canlı yayın hakkını dün beş yıllığına astronomik bir rakamla eski hak sahibine yeniden sattı...

Bu rekorun bedelini ödemek için hazır mısınız?

‘İslam’a hizmet’i nasıl etti?

Nedense üzerinde çok durulmadı... Ama En Büyük Devlet Büyüğü, birkaç gün önce çok “önemli” bir ödül kazandı:

“2010 İslam’a hizmet Ödülü...”

Ödülü veren kuruluş, Suudi Arabistan Kralı Faysal’ın adını taşıyan bir Vakıf...

Ödül miktarı da 200 bin dolar...

Şimdi bazı arkadaşlar Sayın Büyük’ün bu parayı, Nobel’i kazanan Obama gibi hayır kuruluşlarına bağışlayıp bağışlamayacağını soruyor...

Ama; kimse, “İslam’a nasıl hizmet etti” diye sormuyor... Yedi yıldır iktidarda olan Sayın Büyük’ün bu ödüle neden daha önceki yıllarda değil de 2010’da değer görüldüğünü merak etmiyor.

Sahi; neden?

Bir söyleyen olsa da öğrensek!
Mustafa MUTLU
Mustafa MUTLU
ALTIN ÜYE
ALTIN ÜYE

Erkek
Meslek : yazar
Öğrenim Durumu : yazar
Kişisel Mesaj : mmutlu@gazetevatan.com
Aldığı Teşekkür : 25

- Similar topics