DENiZ YILDIZI

Join the forum, it's quick and easy

DENiZ YILDIZI
DENiZ YILDIZI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bangkok`lular daha mı çılgın ?

2 posters

Bangkok`lular daha mı çılgın ? Empty Bangkok`lular daha mı çılgın ?

Mesaj tarafından Yüksel Cavlak 2010-03-15, 13:26

Bangkok`lular daha mı çılgın ?

Turgut Özakman`nın “Çılgın Türkler” kitabı piyasaya çıkar çıkmaz kapışıldı. Okuyan herkes birer çılgın Türk olup çıktı !..
Dünyadaki olaylara bakınca, görüyoruz ki, bazı ülkelerde bizden daha da çılgınları varmış.
Açlığın, sefaletin, işsizliğin fuhuşun kol gezdiği bir ülkede hele hele kralıklıkla idare edilen bir ülkede, halk ayağa kalkıyor ve günlerce hükümeti istifaya zorluyor. 2002 yılında makamından uzaklaştırılan Thaksin Shinawatra`yı geri istiyorlar.
Açlığın, sefaletin, işsizliğin ol gezdiği ülkemizde ise bir sessizlik hakim ki, sormayın gitsin !...
Çok ilginç bir ülke olduk...
Türkiye`de moda olan “Açılım” a bu kez de Romanlar`da çağırıldı. “Ben Kasımpaşa Kulaksız`da, siz değerli kardeşlerimin içinde doğdum. Orada biz beraber büyüdük. Ben artık Roman kardeşlerimi çadırda, derne çatma binalarda görmek istemiyorum.” diyor Sayın Başbakanımız. Romanlara 100-120 lira taksit ve 20 yıl vadeyle ev verecekmiş. Demek ülkede açlık, sefalet, işsizlik yok ki, Romanlar bile ayda 100 lita taksitle ev sahibi olacaklar.
O zaman anladım ki, Bangkok`taki çılgın Bangkoklar la bizim çılgın Türkler arasındaki farkı !...
Yüksel Cavlak
Yüksel Cavlak
YAKUT ÜYE
YAKUT ÜYE

Erkek
Meslek : doktor
Öğrenim Durumu : üniversite
Aldığı Teşekkür : 485

Bangkok`lular daha mı çılgın ? Empty Geri: Bangkok`lular daha mı çılgın ?

Mesaj tarafından Denizkızı 2010-03-15, 14:16

Yüksel bey ne diyeyim yine şeytanın gör dediğini yakalamışsınız.
Öyle iki yerden yakalamışsınız ki,Çılgın Türk ve Roman vatandaşlarımız.
Bizler yumurta kapıya gelmeden ayağa kalkmıyoruz demekki,belki bir Kurtuluş Savaşı daha bekleniyor.
Denizkızı
Denizkızı
ELMAS ÜYE
ELMAS ÜYE

PROJE ÖDÜLÜ : Bangkok`lular daha mı çılgın ? Madaly10
KATILIM ÖDÜLÜ : Bangkok`lular daha mı çılgın ? On11
Kadın
Meslek : Tekstil-Tasarım
Öğrenim Durumu : Lise
Aldığı Teşekkür : 411

- Similar topics